dolgite-prosetki-daleku-od-luge-sto-ve-nerviraat-go-prodolzuvaat-zivotot_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 18 та недела: Дознајте какво ќе биде вашето здравје наредната недела за да знаете што точно да игнорирате и да продолжите со старите навики надевајќи се на најдоброто.

Овен

Ќе започнете со диета и првото нешто што ќе го изгубите е хуморот. И волјата за живот. За среќа, како и сè што почнувате, многу брзо ќе изгубите интерес, па за една недела ќе се вратите во нормала. 

 

Бик

Родендените се добри за вашето здравје. Бројни истражувања имаат докажано дека колку повеќе родендени славите, толку подолго живеете. 

 

Близнаци

Вашето кардио оваа недела ќе се состои од трчање од една забава на друга. Ќе имате кондиција и волја за сè, освен за обврски.  

 

Рак

Да се слабееше само од носење спортска облека, вие ќе имавте извајано тело. Како и секогаш, ќе се потпирате на шарм и чувствителна душа, па комплиментите нема да изостанат.

 

Лав

Здравиот начин на исхрана е за досадни луѓе кои не знаат да живеат и е најболниот начин на тивко патење. Вашиот живот има боја, вкус и шеќер.

 

Девица

Вие сте од оние луѓе кои претеруваат само во нешта во кои никој не се ни обидува. На пример, најчесто претерувате со вежбање и потоа не можете да станете од кревет една недела.

 

Вага

Трчате само за да почувствувате како е да имате забрзан пулс, а не од спортски побуди или здравствени причини. Сè дури помага, во ред е.

 

Шкорпија

Ќе бидете на диета единствено додека го чекате семејниот ручек да се зготви. Дури ќе се досадувате низ кујна, можно е да каснете една банана.

 

Стрелец

Вие сте мудри и знаете дека за балансирана исхрана, најважна е храната. Неделава ќе балансирате со милк шејк во едната и колаче во другата рака. Да имавте повеќе раце, можеби ќе држевте и јаболко, но приоритетите се важни во животот.

 

Јарец

Единствено вам ви пречат празничните трпези. Добро, и на Шкорпиите. Одвај ќе чекате да се вратите на работа и да можете да уживате во вашето досадно секојдневие без никој да ве осудува.

 

Водолија

Најмногу уживате во долги прошетки и сметате дека тие го продолжуваат животот. А најделотворни се оние прошетки подалеку од луѓе што ве нервираат, како и од нешта кои што не сакате да ги правите.

 

Риби

Ќе почувствувате ненадејна потреба за вежбање. Ќе прилегнете со надеж дека ќе ви помине желбата. Совет: Вежбајте рано наутро, за телото да нема време да сфати што му се случува. 

Прочитајте:  Огледалото на секој хороскопски знак

Споделете со пријателите!