zdravstven-fakt-zivotot-bez-seker
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 19 та недела: Дознајте какво ќе биде вашето здравје наредната недела за да знаете што точно да игнорирате и да продолжите со старите навики надевајќи се на најдоброто.

Овен

Цела недела ќе трчате од едно избрзано мислење до друго и ќе скокате од еден погрешен заклучок во друг. Некои го гледаат животот со розови очила, додека вие преферирате животот да го гледате низ објективот на крофна. 

 

Бик

Вашиот сон е да одите на одмор без вашата психа за да одморите како што треба. Дури сме кај нереалните желби, посакувате да јадете сè и сешто и да изгледате фит. Ќе се пресметате физички со секој кој ќе ви рече дека глад не е емоција, бидејќи таа ќе биде најсилната емоција што ќе ја поседувате периодов. 

 

Близнаци

Пролетта е време во кое уживате, бидејќи вашата храна на „Инстаграм“ изгледа најубаво во пролет. Секој ден е ден посветен на вас, така што најмногу време ќе поминете со вашата омилена личност – а тоа сте вие.  

 

Рак

Неделава ќе се обидувате да јадете помалку, но ќе имате постојано чувство дека вашиот стомак се превртува од смеење. Гладта ќе ве направи нервозни и уште поемотивни, ако е тоа воопшто возможно.

 

Лав

Ќе го избегнувате секој оној кој ќе почне да ви раскажува дека треба да се храните здраво и да вежбате. Фит луѓето се најлошиот вид на луѓе на планетава.

 

Девица

Органската храна без глутен можеби ќе придонесе да живеете подолго, но животот без шеќер е живот без радост.

 

Вага

Вашата идеја за здрава храна подразбира вадење на слојот шеќер од крофната, а на планираниот „ден за течности“ ќе се двоумите дали течноста да биде пиво или вино.

 

Шкорпија

Тоа што толку многу ќе зборувате неделава, не значи дека ќе се социјализирате, бидејќи најмногу ќе си зборувате сами со себе. И цел шеќер на светов и сите чоколада, нема да ви поттикнат чувство на задоволство.

 

Стрелец

Уште долго ќе се сеќавате на времето кога бевте на диета без шеќер. Тоа беа најдолгите пет часа во вашиот живот.

 

Јарец

Вие без проблем живеете без шеќер и не консумирате глутен. Исто така, вие знаете дека смеењето прави брчки, па се трудите колку што може да избегнувате животни радости.

 

Водолија

Секогаш сте биде надвор од комфор зоната, па така, ваша единствена утеха во животот е храната. Оваа недела ќе ја консумирате во многу големи количини.

 

Риби

Ова можеби ќе ви делува како шок, но за да постигнете резултат, сите тие вежби и диети што ги објавувате на социјалните мрежи и постојано зборувате за нив, треба всушност да ги практикувате. 


Споделете со пријателите!