vo-kakov-domashen-ambient-uzhiva-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 35та недела: Кој дел од домот важи за нивен омилен дел? Каде сакаат да го поминуваат нивното слободно време и во што тие најмногу уживаат? Секој хороскопски знак ужива на свој начин во својот домашен амбиент, како?

Овен

Овните не сакаат да живеат во станови, ја преферираат својата куќа со масивни дрвени врати.

 

Бик

Биковите се воодушевени од сопствениот дом, а особено од нивниот двор преполн со цвеќиња и уредно искосена трева.

 

Близнаци

Близнакот ја обожава својата спална соба, а особено што на таванот има ѕвезди кои блескаат во мрак.

 

Рак

Во домот на Ракот е карактеристично тоа што шанкот ја одделува кујната од трпезаријата… високи столици на кои обожава да го поминува времето со својата фамилија.

 

Лав

Лавот обожава големи прозорци, совршено луксузно опремен стан во кој ексклузивниот лустер е неизоставен дел.

 

Девица

Девицата преферира стан наместо куќа, а најважни се безбедноста и сигурноста на нејзиниот дом.

 

Вага

На Вагата омилена соба и е дневната соба која е во бои на лаванда, а завесите на прозорците се долги и прозрачни.

 

Шкорпија

Станот на Шкорпијата е опремен со најсовремена опрема, почнувајќи од систем за видео надзор.

 

Стрелец

Во дневната соба Стрелецот има двосед и тросед со невообичаена боја, дополнети со многу перничиња. Зид библиотека е неизбежен декор во нивниот стан.

 

Јарец

Омилениот дел на Јарците е каминот кој е украсен со кристални орнаменти и необични камења донесени од своите патувања.

 

Водолија

Водолијата сака поткровје и големи тераси, а влезната врата мора да и биде блиндирана бидејќи така се чувствува сигурно.

 

Риби

Омилениот детаљ на рибите се балдахините кој се наоѓа над креветот во нивната спална соба, а завесите се со чипка.

 

 

 


Споделете со пријателите!