vashiot-omilen-sladoled-spored-horoskopskiot-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 24-та неделаВодолиите сакаат сладолед од сланина, а Девиците сладолед од чај

Овен

Никогаш не се плашат да пробаат нешто ново, тие се трендсетери и многу често може да ги чуете кајшто изговараат „Сум го пробал/а тоа веќе“. Затоа, нивни омилен вкус е некој нов вкус, како сладолед од пеперминт.

 

 

 

Бик

Биковите се оние ликови коишто земаат по 5 топки сладолед и го нарачуваат она што е најголемо во слаткарницата. Преферираат класичен сладолед направен од квалитетно чоколадо. Никако овошен. 

 

Близнаци

За нив еден вкус никогаш не едоволен, затоа преферираат повеќе вкусови и уживааат во многу додатоци, чоколадни трошки, бисквити. Сакаат сладолед кој изгледа интересно и привлечно. 

 

Рак

Тие сакаат да уживаат во проверени нешта, затоа секогаш го избираат она што со сигурност знаат дека е убаво. Најмногу уживаат во вкусот на чоколадо, страчатела и кукис.

 

Лав

Штета што нема златен сладолед, за да го задоволи нивниот пребирлив вкус. Уживаат во необични комбинации на сладолед, како сладолед од луто чоколадо или сладолед од некој необичен плод.

 

Девица

Очекувате дека Девиците преферираат ванила, што е и точно. Но не сакаат обична ванила, туку најквалитетна и органска. Уживаат и во замрзнат јогурт. Девиците се вистински снобови кога станува збор за сладолед. 

 

 

Вага

Сакаат едноставни, но богати вкусови. Ќе одберат класичен сладолед но ќе јадат во најскапата слаткарница во градот.

 

 

 

Шкорпија

Тие уживаат во крцкав печен сладолед, којшто не е прв избор на сладолед на многумина. Сакаат необични вкусови, со изненадувачки краен вкус. 

 

Стрелец

Неуморните Стрелци најмногу уживаат во вкусот на кафе. На тој начин си ја задоволуваат желбата за чоколадо и кафе, нивната омилена комбинација.

 

 

Јарец

Овој знак ужива во сладоледите без млеко, како сладолед со вкус на нане, босилек, жалфија, или што би се рекло кај нас, чаеви ама во случајот замрзнати. 

 

Водолија

Водолиите секогаш сакаат нешто необично и чудно и сакаат неспоиви вкусови, како на пример сладолед од кајмак и сланина. 

 

Риби

Омилен вкус им е ванила со чоколадо и можат да изедат големи количини. Би пробале и други вкусови, но зошто да менуваат кога веќе неизмерно многу уживаат во нивната омилена комбинација.

 

 

 


Споделете со пријателите!