vashata-materijalna-dobivka-spored-horoskopskiot-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 21 та недела: Секогаш при проверување на контото во банка сте изненадени! Откријте кои хороскопски знаци се магнет за пари!

Овен

Овните ќе заработат многу пари, но во склад со тоа, вложуваат големи напори за да ги остварат своите материјални цели.

 

Бик

Бикот е знак на благосостојба и токму поради тоа ќе има среќа со парите.

 

Близнаци

Иако не спаѓаат во „материјалните“ знаци, Близнаците се талентирани и сестрани, со својата интелигенција може да постигнат голем материјален успех.

 

Рак

Ракот поседува вродена деловна интелигенција. Мошне е способен да започне сопствен бизнис и да заработи големи суми на пари.

 

Лав

Ако Лавот сака да биде богат мора да ја промени својата идеалистичка природа. Веднаш откако ќе ја земе својата плата, ја троши на скапи подароци за пријателите.

 

Девица

Девицата е склона кон стекнување пари во мали рати, упорно и сигурно.

 

Вага

Вагите се сестрани и интелектуални, иако не им се предвидува голема заработка, нивните способности им помагаат да постигнат добар резултат.

 

Шкорпија

Шкорпијата често добива пари оставени во наследство, но бидејќи е чувствителна кога станува збор за материјални работи, успева да го сочува тоа што го наследува.

 

Стрелец

Доколку не се збогати, дефинитивно ќе пронајде професија која му гарантира животен комфор.

 

Јарец

Бидејќи Јарецот е хороскопски знак на успехот и бизнисот, најуспешен е во материјалниот сегмент на животот.

 

Водолија

Во интерес на Водолиите е да придонесат кон подобрување и прогрес на светот.

 

Риби

Интуицијата на Рибите е на завидно ниво и често се случува да замислат нешто и тоа да се оствари, а притоа ни со ниту еден прст да не мрднат.

 

 

 


Споделете со пријателите!