tajnite-na-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 6 та недела: Од мистериозната Шкорпија до зборливиот Близнак, кој хороскопски знак ги открива своите тајни дознајте сега!

Овен

Oвенот ќе им каже се на сите за својот љубовен живот. Не постои начин да се скрие лицето што го сака, а особено во кого е вљубен.

 

Бик

Бикот не мора да каже ништо за да се знае дека има некој, тоа се гледа на изразот на неговото лице.

 

Близнаци

Близнаците разговараат со сите, но апсолутно со сите за својот партнер.

 

Рак

Ракот не е многу лесен кога станува збор за врските. Тој знае многу лесно да се заљуби и да се изгуби.

 

Лав

Тој знае дека никој не е возбуден поради неговата врска и љубов како него. Сепак, Лавот знае што да каже, а што да се задржи за себе.

 

Девица

Девицата е резервирана по многу прашања како и во врска така и со информациите што се однесуваат на нејзиниот приватен живот.

 

Вага

Вагите лесно се контролираат и не ги покажуваат емоции, иако ги имаат.

 

Шкорпија

Таинствена, ги држи сите информации во себе, за Шкорпиите може да знаете само она што тие ќе одлучат да споделат со вас.

 

Стрелец

Стрелецот ќе ги сподели своите информации за партнерот само ако навистина им се допаѓа таа личност и ако мислат дека може да има нешто повеќе од тоа.

 

Јарец

Стрелецот не мисли толку многу за својот љубовен живот. Се додека не стане сериозен, се за него е само една обична авантура.

 

Водолија

Водолијата е еден од оние знаци кои задржуваат се за себе, па дури и за нивните најосновни информации.

 

Риби

Рибата сака да биде таинствена бидејќи, според нивното мислење, само она што е тајно е „безбедно“.

 

 

 


Споделете со пријателите!