srek-ata-gi-prati-hrabrite-no-kako-e-so-horoskopskite-znaci_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 37 та недела: Откријте дали сте под заштита на божицата Фортуна (Среќа)!

Овен

Овенот е предодреден знак успешно да ја победи секоја можна битка.

 

Бик

Се чини дека животот на Бикот секогаш му подготвува удар како изненадување зад аголот.

 

Близнаци

Драги Близнаци, среќата навистина не е грижа за вас! Всушност, вашиот живот е исполнет со бесконечни предизвици и пречки!

 

Рак

Вашиот знак е еден од ретките што е навистина благословен да ја има среќата што ја посакува.

 

Лав

Лавови, вие сте толку мудри и решени за победа, што не треба да се грижите дали сте среќни или не.

 

Девица

Среќата за Девиците е секогаш недостапна, но веројатно веќе сте навикнати на разочарувања.

 

Вага

Не е тајна дека сте вечен оптимист и животот честопати оди токму онака како што сакате.

 

Шкорпија

Иако тежнеете да гледате на негативноста во животот, вистината е дека всушност вие сте многу среќни.

 

Стрелец

Честито Стрелци, вие сте еден од најсреќните знаци во хороскопот!

 

Јарец

Јарците први се соочуваат со пречки и потешкотии, кои буквално секогаш ги решаваат со релативна леснотија!

 

Водолија

Вие заслужувате голема и пријатна прегратка затоа што да бидеме искрени, премногу често вадите кратка слама кога среќата е во неа.

 

Риби

За Рибите помалку е повеќе. Тоа значи дека вие не сте само среќни, туку дека имате правилен водич до голема среќа.

 

 

 


Споделете со пријателите!