spienjeto-kako-vremenska-mashina-do-pojadokot_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 35-та недела: Близнаците немаат време да спијат, а Девиците мислат дека спиењето е губење време. 

Овен

Не знаете да одморите, но сакате да спиете. Вашиот знак е склон кон променливи расположенија, па така најмногу спиете кога сте во депресивно расположение. 

 

Бик

Вие сте тие кои го сметаат спиењето како временска машина до појадокот. Отворате очи и веднаш седнувате да јадете. Најдобро заспивате кога ќе испиете чаша пиво или вино, тврдејќи дека е добро за здравјето. Всушност, алкохолот само ќе направи да ‘рчите.

 

Близнаци

Би легнале да спиете, но кој ќе гледа што се случува на интернет? Вие мора да сте постојано информирани што се случува во светот, како и во дворот на комшијата. Време за спиење, ако остане. 

 

Рак

Се жалите дека не можете спиете навечер, а не кажувате дека во текот на денот сте дремнале два-три пати.

 

Лав

Вие можете да спиете цело време и малку да ви биде. Тешко се расонувате и сте многу нервозни и мрзоволни ако ве разбудат од спиење.

 

Девица

Сметате дека спиењето е губење време. Но спиете само заради тоа дека е сонот е клучен за добро здравје. И тоа дека сте човек, и дека ви е потребен, признавале вие или не. 

 

Вага

Или спиете премногу или многу малку, никако да воспоставите ред. Најважно ви е спалната соба да е уредена и да оддава чувство на релаксираност.

 

Шкорпија

Најмногу уживате во друштво на паметни луѓе, или со други зборови, сакате да поминувате време сами со себе. И во процесот на спиење сте сами, така што најмногу сакате кога добро ќе се наспиете.

 

Стрелец

Вие патувате дури и кога спиете. Вашите соништа се со многу содржини и секогаш ги памтите и ги раскажувате. Интересни сте дури и кога спиете.

 

Јарец

Уживате во самотија, времето поминато сами со себе ви дава можност за преиспитување, нешто во што претерувате. Сонот и квалитетниот одмор ви се многу важни, бидејќи сте многу свесни за здравјето. 

 

Водолија

Вие спиете само за да сонувате. Повеќето од вас сакаат да медитираат и да се опуштат со нешто што спиритуално ќе ги стимулира.

 

Риби

И додека го читате ова, очите ви се полузатворени. За вас, спиењето и сонот имаат голема улога и најважно ви е добро да се одморите. Повеќе сакате да спиете отколку да се дружите. 

 

 

 

 


Споделете со пријателите!