smislata-za-humor-na-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 28та недела: Знае ли секој хороскопски знак добро да се пошегува, како би умреле од смеење? Откријте сега!

Овен

Овните се едни од најголемите мимичари во зодијакот, бидејќи знаат да бидат духовити на многу оригинален начин.

 

Бик

Биковите се најчесто ненамерно духовити, особено кога кажале некоја шега на своја сметка.

 

Близнаци

Близнаците многу брзо ја прифаќаат шегата, имаат одлична меморија за вицеви и можат да се смејат скоро на се.

 

Рак

Раковите се нежно духовити и најчесто ги засмејуваат другите со нивните смешни изрази на лице.

 

Лав

Лавовите исмејува се во својата околина, особено кога преувеличува бидејќи сака секој да се смее на неговата шега.

 

Девица

Девиците се многу добри забавувачи, но често знаат да претераат со смеењето на туѓа сметка.

 

Вага

Во друштво, Вагите не знаат да запрат еднаш кога ќе започнат со шегите.

 

Шкорпија

На свој уникатен саркастичен начин, онака како што најдобро знаат, Шкорпиите ќе се пошегуваат на некој твој недостаток.

 

Стрелец

Се може да стане забавно и комично ако сте во друштво на Стрелецот.

 

Јарец

Јарците се доста духовити, но со доза на озбилност кога ќе проценат дека во дадена ситуација веќе претерале.

 

Водолија

По природа, Водолиите се смешни и баш е пријатно во нивното опкружување.

 

Риби

Кога Рибата ќе одлучи да ве насмее, одржувајќи го вашето внимание, ќе работи на тоа се додека не успее.

 

 

 


Споделете со пријателите!