peperutki-vo-stomakot-kaj-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 5 та недела: На кои хороскопски знаци конечно ќе им се насмевне среќата оваа зима? Кои хороскопски знаци ќе ги почувствуваат пеперутките во стомакот откријте сега!

Овен

Луѓето кои ќе ги сретнувате ќе ја подигнуваат вашата самодоверба и морал. Токму поради тоа ова е прекрасно време за Овенот да види колку широко може да го отвори своето срце.

 

Бик

Колку повеќе време ќе посветуваат Биковите на нови работи и нови луѓе, толку повеќе ќе си помогат во својот развој.

 

Близнаци

Интуицијата на Близнакот ќе биде од голема корист во полето на љубовта, па ќе можат да создадат односи кои позитивно ќе влијаат на нив.

 

Рак

Ова не е време за изразување вознемиреност кај Ракот. Бидете јасни во врска со своите потреби и ќе видите кој ќе биде во состојба сите нив да ви ги исполни.

 

Лав

Силата е во вашиот знак, како и во вашата гордост, а овие две работи можат да бидат токму она што на Лавот му е потребно.

 

Девица

Послушајте го своето срце и интуиција и побарајте го она што навистина ви треба. Девиците ќе бидат изненадени од резултатите.

 

Вага

Искуствата кои ќе ги доживее Вагата оваа зима ќе ја подготват за големи промени на љубовно поле.

 

Шкорпија

Шкорпиите треба да посветат повеќе внимание на оние работи кои ги прават несигурни.

 

Стрелец

Можеби Стрелецот ќе чувствува дека не е расположен за флертување, но баш напротив, треба да се фрли во акција, бидејќи можете да биде многу изненаден.

 

Јарец

Јарците се научени да ги контролираат само оние работи кои можат и буквално да не се грижат за останатото.

 

Водолија

Водолиите оваа зима брзо ќе го пронајдат начинот да се заљубат и да изградат врска која навистина ќе им одговара.

 

Риби

Рибите знаат секогаш во кој правец треба да се движат кога е во прашање љубовта.

 

 

 


Споделете со пријателите!