omilenoto-vreme-spored-horoskopskiot-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 37-ма недела: Биковите уживаат во дождот, а Шкорпиите ги избегнуваат сите кои што водат бесконечни дијалози за времето. 

Овен

За вас овој период претставува само чекање до вашата омилена сезона, тоа е зимата. Не уживате многу во дождот, но не ви ни пречи, едноставно го игнорирате. 

 

Бик

Сакате дожд, бидејќи тогаш најубаво може да го правите она што најмногу го сакате, а тоа е излежување, правејќи ништо. Тогаш и размислувате како некои луѓе се како облаци. Посветло е кога не се присутни.

 

Близнаци

Ви доаѓа да се расплачете бидејќи ви недостигаат топлите летни денови. Тмурното време ви влијае повеќе отколку на другите, но оние околу вас ве имаат прифатено дека вие сте всушност само големи деца и ве толерираат. 

 

Рак

Вие сте деца на летото и водата, и додека надвор врне вие гледате фотографии од плажа. Есента ја сакате само додека е умерена, без некои нагли промени.

 

Лав

Не, не врне за вие да се нервирате. Само потрудете се малку да го спуштите носот кога одите, бидејќи веќе стапнавте во неколку вирови.

 

Девица

Вие вистински се радувате на тешки сиви облаци и тмурно време. Тоа значи повеќе време за вас, за размислување, за правење планови и бескрајни листи со задолженија. 

 

Вага

Врнежливото време не го сакате, само заради тоа што градот се претвора во хаос и сè е некако валкано.

 

Шкорпија

Она што единствено ве нервира додека врне, не е времето, туку луѓето околу вас. Не сте љубители на празни разговори и бесконечните дијалози за лошото време ви одат на нерви.

 

Стрелец

Вам времето не ви е важно, единствено луѓето кои што ве опкружуваат. Со саканите околу вас одите по дожд без чадор пеејќи и скокајќи во вирови.

 

Јарец

Ова е вашето идеално време, ни топло ни ладно. Неодредено, како вашата појава.

 

Водолија

Вашите мисли се секогаш далеку од реалноста, па не ни забележувате какво е времето.

 

Риби

Уживате во дождливото време, удобно сместени во фотелја со вашата омилена книга. Сакате ова време да потрае. 

 

 

 

 


Споделете со пријателите!