omilenite-plazhi-na-horoskopskite-znaci_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 28-ма неделаОвните и Стрелците сакаат плажи со подводен свет и интересна околина, Близнаците и Лавовите се на журка на плажа а Биковите и Раковите уживаат во мир и читаат книга.

Овен

Сакаат секој ден да бидат на различна плажа којашто ќе им нуди забава и авантура. Тие избираат сурферски плажи, плажи со богат подводен свет или карпести, за да можат да скокнат од нив.

 

 

 

Бик

Идеална плажа за нив е секоја плажа со ситен песок и шума во позадина. Тие точно знаат како треба да се одмара и најдосадното го претвораат во уживање. 

 

Близнаци

Читање на плажа не им е омилена активност. Бидејќи најголемиот страв на Близнаците е досадата, тие ќе направат сè за да си поминат незаборавно. Плажа за нив – Ибица. 

 

Рак

Сакаат тивки места со домашна атмосфера, цел ден се на плажа а потоа шетаат низ гад. Идеална плажа за нив е близу до град, бидејќи ќе им биде досадно навечер.

 

Лав

Тие преферираат монденски места и по цел ден ќе седат во кафулето на највидно место за сите да ги видат.

 

Девица

Ако одите на одмор со Девица, знајте дека тоа ќе биде совршена плажа. Бидејќи многу напорно работат, ним одморот им е многу важен, па затоа не штедат и одат на скапи и проверени места. 

 

 

Вага

Сакаат убави места, па затоа може да ги најдете на најубавите светски плажи. Исто така многу им е важно место то кајшто се да има добар ноќен живот и одбрани луѓе.

 

 

 

Шкорпија

Шкорпиите преферираат да изнајмат куќа или приколка веднаш до плажа и да бидат опркужени со многу луѓе. Не им е важно каква е плажата. 

 

Стрелец

Тие се секогаш расположени да пробаат нешто ново, па затоа само лежење за нив е многу досадно. Тие ќе го истражуваат подводниот свет и ќе возат велосипед до плажа. за неколку дена, секоја плажа за нив станува досадна.

 

 

Јарец

Елегантните Јарци сакаат гламур. Нив ќе ги најдете на некое монденско место во ексклузивна вила и богати и успешни пријатели. Важно е плажата да има спектакуларно зајдисонце. 

 

Водолија

Индивидуалноста им е најбитна, па тие ќе изберат место кадешто не само што ќе уживаат на плажа, туку и ќе го истражуваат местото каде што се, учејќи ја нивната историја и култура. Совршени плажи за на десктоп позадини не ги интересираат. 

 

Риби

Романтичните Риби сакаат плажата да ги има најубавите зајдисонца. Затоа преферираат долги плажи со ситен песок идеални за долги ноќни прошетки. За нив нема плажа, за нив е Санторини.

 

 

 


Споделете со пријателите!