ogledaloto-na-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 48 та недела: Понекогаш ни се чини дека не можеме да се видиме себеси. Но едно е сигурно, секој носи свое огледало кое ја има реалната негова слика. Кое е вашето огледало? Што всушност отсликува вашиот хороскопски знак?!

Овен

Не признават пораз се додека тоа психички комплетно не ги уништи. Овните сакаат се и веднаш!

 

Бик

Биковите се поприлично задоволни со себе и својот живот, се додека во него не се вмешаат други луѓе.

 

Близнаци

Често животот го дожиуваат како игра, па Близнаците остануваат незрели до староста.

 

Рак

Раковите се премногу осетливи и нереални. Често без некоја особена потреба, си ја наметнуваат себеси улогата на жртва.

 

Лав

Се знае, Лавот мора во секоја ситуација да доминира. Не трпи критика, бидејќи смета дека е совршен, непогрешлив и секогаш центар на вниманието.

 

Девица

Девиците се вешти во решавање на туѓите проблеми, но самите себе не знаат како да си помогнат.

 

Вага

Она што Вагите најмногу ги грижи е ненамерно нанесена неправда.

 

Шкорпија

Осветољубива и пргава Шкорпија прво напаѓа, па потоа можеби ќе може да ве сослуша.

 

Стрелец

Тој се препушта на животот. Не сака да планира, а скоро секогаш решението на секој негов проблем доаѓаат во вистинско време.

 

Јарец

Тврдоглави, но упорни Јарците никогаш не сакаат да разговараат за своите проблеми.

 

Водолија

Водолиите се хумани, верни и несебични. Колку и да се добри овие особини, често кај нив знаат да им се одбијаат како бумеранг од глава.

 

Риби

Рибите се тотално проклетство. Слабо контактираат со реалноста, па скоро секогаш упаѓаат во незгодна ситуација.

 

 

 


Споделете со пријателите!