novogodishnata-nok-na-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 54/1 ва недела: Можете ли да замислите сите хороскопски знаци да се бидат заедно на едно место за време на најлудата ноќ? Погледнете го овој луд хороскоп за да дознаете како би се однесувал секој хороскопски знак!

Овен

Овенот секогаш знае најдобро, токму поради тоа тој најпрво би направил листа на желби каде што ќе напише сѐ што има зацртано да оствари.

 

Бик

Бикот би трчал кон храната. Што и да има на масата, Бикот нема да се двоуми да проба.

 

Близнаци

Близнаците би отишле на шопинг, надевајќи се дека би го пронашле совршениот подарок за сите останати знаци.

 

Рак

За Ракот, семејството е секогаш на прво место. Ќе се радуваат китејќи ја елката и додавајќи ги декорациите за празничната атмосфера.

 

Лав

Лавот ќе готви. Тој како секогаш, ќе ги подготвува највкусните јадења, надевајќи се дека ќе го привлече вниманието на сите.

 

Девица

Девицата најверојатно е задолжена за декорациите. Таа ќе се потруди декорациите да бидат во нејзин стил – совршени.

 

Вага

Вагата целото време ќе го помине во размислување на тоа што на кого да му подари, а сите подароци да бидат со иста вредност, за никој да не биде навреден.

 

Шкорпија

Шкорпијата сака да оди на шопинг токму поради попустите, но нема да отиде таму затоа што веќе владее хаос, туку токму таа ќе биде онаа која ќе го предизвика хаосот, а потоа ќе се преправа дека не била виновна за тоа.

 

Стрелец

Тој ќе направи најголема забава за празниците, буквално ќе ги повика сите луѓе.

 

Јарец

Јарецот нема да се замара да оди во шопинг центрите, затоа што му смета целиот хаос, па речиси сѐ ќе нарача преку Интернет страниците.

 

Водолија

Водолиите ќе се забавуваат и шегуваат додека останатите работат, но и покрај тоа атмосферата во куќата ќе ја направат одлична.

 

Риби

Рибите се многу добри и дарежливи, па нема да ја гледаат цената додека одбираат и купуваат, само ќе сакаат да ги задоволат другите.

 

 

 


Споделете со пријателите!