majski-ljuboven-horoskop_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 19 та недела: Како треба да се однесувате кон она што веќе го имате или кон она за кое ветивте дека ќе направите се за да го добиете!

Овен

Внимателно што и како му кажувате на вашиот партнер. Ќе биде неопходно да му ги објасните причините за вашите конкретни потези во изминатиот период.

 

Бик

Во првата декада од мај Биковите ќе имаат шанса да се заљубат во личност која не е слободна, но за која имаат тајни емоции веќе подолго време.

 

Близнаци

Близнаците во Мај ќе ги привлекуваат атрактивни личности склони кон авантури, па дури и да не сакаат и да не планираат да се заљубат, ќе го сторат токму спротивното.

 

Рак

Почетокот на месецот може на Ракот да му донесе несогласувања и разминување во размислувањата со саканата личност.

 

Лав

Познати по тоа што се големи сонувачи, Лавовите ќе бидат повторно занесени со идејата да ја пронајдат својата сродна душа со која ќе можат да си ги реализираат сите свои соништа.

 

Девица

Некој кој одамна го знаете ќе ви се чини како ваш потенцијален идеален партнер, па може и да развиете платонска љубов со него.

 

Вага

За Вагите е потребно да му ја пружат на партнерот безрезервната нивна поддршка, со чија помош подоцна ќе гледате како вашата врска станува само постабилна и поубава.

 

Шкорпија

Шкорпии бидете борбени, доколку наидете на краткотрајни компликации, важно е во ниту еден момент да не се откажете.

 

Стрелец

Со оглед на тајните кои Стрелецот ќе ги премолчи, потребно е големо трпение за да не ја растури хармонијата што веќе ја поседува.

 

Јарец

За Јарците е потребно да дадат што повеќе внимание за да не се случи да ги запостават туѓите потреби.

 

Водолија

Многу луѓе ќе ги поддржуваат Водолиите, односно нивните идеи и планови, но гледајте да посветите и малку време на семејството.

 

Риби

За кратко време Рибите ќе се соочат со емотивен хаос кој само ќе им ги зацврсти емоциите кон новата личност.

 

 

 


Споделете со пријателите!