kolach-so-pulpa-od-sok_image
Споделете со пријателите!

Паметен начин како да ја искористите пулпата останата од правење сок во соковник

Ако често правите сокови, сигурно ќе ви се најде еден ваков рецепт. Ако не правите, можеби е време да почнете. Сепак, можете да ги замените двете шолји пулпа со рендани јаболка и тиквици, како во оригиналниот рецепт.

1 ¾ шолја брашно;
1 ½ шолја шеќер;
1 кесичка прашок за пециво;
½ лажиче мелено мускатно оревче (или каранфилче, ѓумбир…);
½ лажиче мелен цимет;
2 јајца;
½ шолја масло;
2 шолји пулпа од правење сок од јаболка, портокали, грејпфрут, цвекло и моркови;
½ шолја исецкани ореви (по желба).

Прво проверете ja пулпата да не има семки, лушпи или големи парчиња и извадете ги. Парчињата можете да ги исецкате поситно и да ги вратите. Помешајте ги брашното, шеќерот, прашокот за пециво и зачините. Додајте ги јајцата и маслото, изматете го сето тоа, па додадете ја пулпата од овошје и зеленчук и оревите.

Ставете ја смесата во тавче со димензии отприлика 9 x 22 x 8 cm, премачкано со путер и ставете го колачот да се пече во рерна загреана на 175°C околу 40 – 50 минути. Проверувајте го од време-навреме, ако е површината прерано испечена, а внатрешноста сè уште жива, покријте го колачот лабаво со алуминиумска фолија или хартија за печење.

* рецептите со во целост преземени од ситно сецкано


Споделете со пријателите!