koja-e-vasha-omilena-boja-spored-horoskopskiot-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 46 та недела: Која е вашата омилена боја? Вашиот хороскопски знак може да го открие тоа!

Овен

Oмилена боја им е ЦРВЕНА, затоа што рефлектира јака енергија, страст, што секако е карактеристика на претставниците на овој астролошки знак!

 

Бик

За Бикот ќе најдете повеќе информации. Некаде пишува дека неговата боја е розовата, некаде зелена, а некаде пак и сината, но дефинитивно нема да погрешите што и да кажете!

 

Близнаци

За најкомуникативните претставници на Зодијакот, жолтата како боја токму на комуникацијата и интелектот е совршена за Близнаците!

 

Рак

Ако белата ја поврземе со перфекција, основа и чистота, тогаш веднаш ќе ви биде јасно и зошто е среќна боја токму на Раковите.

 

Лав

Зошто баш златна? Сјај, впечатливост, празничност, сето тоа го сакаат Лавовите, а го означува златната.

 

Девица

Комуникација, авторитет, мудрост – одликите на Девиците, поради кои и сината е токму нивната најсреќна боја.

 

Вага

Најголемите шармери во Зодијакот, Вагите, се знак кој ја обожава зелената боја!

 

Шкорпија

Затоа што Шкорпиите се мистериозни, а меѓу боите виолетовата е мистериозната дама.

 

Стрелец

Стрелците го сакаат животот, а портокаловата го означува токму тоа – енергичност и желба за живот!

 

Јарец

Јарецот е земјен знак, па и не е некое изненадување што темните нијанси на кафената се идеалните, среќни бои за овие претставници на Зодијакот!

 

Водолија

Светло сина, затоа што ги обединува отворената комуникација и емоциите, што е сосема соодветно за Водолиите.

 

Риби

Сребрената е тесно поврзана со Месечината, што значи интуицијата и женската енергија, нешто што сосема ги осликува Рибите!

 

 

 


Споделете со пријателите!