koja-e-slabata-tochka-na-sekoj-horoskopskite-znaci_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 10 та недела: Индивидуалните карактеристики на личноста е една уникатна комбинација на силни страни, но воедно и на многу слабости и предизвици. Откријте која е слабата страна на вашиот хороскопски знак!

Овен

Тие сакаат нештата да бидат завршени онака како што ним им се допаѓа, па токму поради тоа ставовите и однесувањата на Овенот наликуваат на диктатура.

 

Бик

Биковите не се вашиот најдобар избор за тимски играчи, затоа што често настапуваат со големи предрасуди.

 

Близнаци

На Близнаците секогаш им се потребни силна ментална стимулација и многу енергија.

 

Рак

Раковите се едни од најчувствителните и најемотивните хороскопски знаци. Тоа значи дека дури и кога критиката е ситна и добронамерна, тие ја сфаќаат премногу лично.

 

Лав

Егото на претставниците на овој знак е толку големо, што некогаш е претешко да се контролира.

 

Девица

Девиците се посветени работници и перфекционисти, дури и кога со тоа на ризик го ставаат своето здравје.

 

Вага

Вагите сакаат и во реалниот живот да воспостават баланс апсолутно врз сè, па затоа и успеваат да не избувнат дури и кога сите им се буквално качени врз глава.

 

Шкорпија

Доста амбициозен знак, но во исто време Шкорпиите се таинствен и премногу себичен.

 

Стрелец

Стрелците се познати по тоа што немаат влакна на јазикот и се претерано искрени кога ќе ги прашаат за мислење.

 

Јарец

Јарците се посветени работници и секогаш имаат свој начин на ефикасно завршување на работните задачи.

 

Водолија

Водолиите сакаат длабоко да размислат, но навистина не е потребно да се анализира секоја работа до најмала ситница.

 

Риби

Рибите се чувствителни и креативни, имаат многу работни квалитети.

 

 

 


Споделете со пријателите!