koe-drvo-najmnogu-mu-odgovara-na-vashiot-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 20-та недела: Секој хороскопски знак има дрво што му одговара најдобро во енергијата, па сега можете да видите зошто некои луѓе толку многу сакаат дрвја. Откријте кое дрво вам најмногу ви одговара!?!

Овен

Најмногу енергија Овенот ќе добие од бор или ела, но исто така е погоден за кактус и сите растенија кои имаат боцки. 

 

 

 

Бик

Бикот има одличен однос кон овошјето, особено кон јаболката.

 

Близнаци

Близнаците најдобро се чувствуваат кога има орев и костен, така да тие се нивните дрва. 

 

Рак

Ракот сака зимзелени дрвја, оние со сочно овошје и кое било растение кое расте покрај вода, па најдобриот избор се врба или топола. 

 

Лав

Лавовите сакаат агруми како лимони и портокали.

 

Девица

Ореви, бадеми, лешници, јаткастите плодови се слабост на Девицата.

 

 

Вага

Вагата ќе добие најмногу енергија од целиот овоштарник – круши, сливи, цреши и јаболка.

 

 

 

Шкорпија

Шкорпиите се поврзани со дождовни шуми и мочурлива вегетација. 

 

Стрелец

Има ли липа во близина и Стрелците се чувствуваат најсигурно и најдобро.

 

 

Јарец

Буката е најсилното влијание на Јарецот. 

 

Водолија

Водолијата добива енергија од дуња, а ги сака и сите планински растенија. 

 

Риби

Рибата ќе добие најмногу енергија од јаворови дрвја.

 

 

 


Споделете со пријателите!