nega-na-kozata-posle-tetoviranje_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 22-та недела: Лавовите сакаат голем тигар на гради, Овните стрели, а Девиците најверојатно ќе избегаат од студ.

Овен

Не мора да е голема, но треба да е значајна и на видно место. Тие би си истетовирале слика од себе, но претставени како божества. Модерните Овни сакаат индијански стрели и смели геометриски фигури. 

 

 

 

Бик

Романтичните и сензитивни Бикови сакаат нежни тетоважи, не многу нападни и на необични места. Би се истетовирале на задниот дел од вратот и тоа би било некоја кружна елегантна форма којашто треба да потсетува и да асоцира на опуштање. 

 

Близнаци

Тие со мислите летаат постојано и имаат изразена желба за слобода. Најсоодветна тетоважа за нив е крилја, којашто е „две во едно“ и одговара на нивната дуалност. Исто така би си истетовирале и две коцки, бидејќи го сфаќаат животот како игра. 

 

Рак

Традиционални и поврзани со семејството, доколку би се тетовирале, би избрале слика од нивната мајка кога била млада. Најверојатно тетоважата ќе биде на горниот дел од раката.

 

Лав

Тие се оние коишто тетовираат големи лавови и крстови преку градите. Сакаат да остават впечаток и да бидат видени.

 

Девица

Не се големи љубители на тетоважи, но доколку се решат на ваков чекор, тоа ќе биде мала прецизна тетоважа на нешто мило и слатко, можеби некое животно. 

 

 

Вага

Филозофите во хороскопот сакаат тетоважи со симболи и  скриени значења. Тие ќе се одлучат за некоја мудра мисла или кинески знак за значењето на животот.

 

 

 

Шкорпија

Тие би го истетовирале името на саканата личност, но на место коешто не може лесно да се види. Ниедна тетоважа не сакаат да им се гледа. 

 

Стрелец

Игривите Стрелци ќе си истетовираат нешто што самите го смислиле и целосно го дизајнирале. Тоа ќе биде креативен симбол со големо значење за нив, најверојатно на ножниот зглоб или на некое необично место.

 

 

Јарец

Одредени кон целта, тие би го истетовирале она што го посакуваат, да за можат постојано да го гледаат. Умерените Јарци, кога станува збор за вакво себепретставување, можат да бидат непредвидливи и необични и да сакаат да се истетовираат на интимни места на телото. 

 

Водолија

Само Водолија може да се истетовира на петицата или на ножните прсти но од страната на стапалото. Необични и креативни, многу им значи симболите што трајно ги ставаат на телото да го отсликуваат нивниот дух. 

 

Риби

Тие се оние личности коишто ги тетовираат имињата на луѓето што ги сакаат. Единствен проблем е дека се лесно заљубливи, па може да се случи нивната тетоважа да изгледа како список со имиња.

 

 

 


Споделете со пријателите!