kakvi-parfemi-preferiraat-horoskopskite-znaci_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 9 та недела: Сензуални ноти или цветен карактер? Дали хороскопските знаци сакаат да експериментираат или преферираат одредена нота откријте сега!

Овен

Динамичниот Овен го привлекуваат сензуални ноти кои сосема одговараат со неговиот карактер.

 

Бик

Бикот не сака воопшто да експериментира со мириси, тој е апсолутно лојален на својот бренд.

 

Близнаци

Близнаците, сакаат да експериментираат со парфеми, а најмногу им одговараат цитрусни и мирис на цвеќе.

 

Рак

Ракот сака свежи и заводливи парфеми за да може полесно да биде забележан од своето друштво.

 

Лав

Едноставни мириси на ружи или есенцијални масла, но Лавот секогаш сака скапите парфеми.

 

Девица

Девицата сака мириси кои и даваат чувство на свежина, и затоа оваа нежна личност одбира парфеми со тонови на портокал и грејпфрут.

 

Вага

Вагата има специфичен вкус кога станува збор за парфеми, најмногу и одговараат романтичните тонови на клементина.

 

Шкорпија

Мистичната Скорпија сака класични парфеми со особено интензивен мирис.

 

Стрелец

Стрелецот е маѓепсан од мирисите од Блискиот исток, а особено ги преферира Азиските тонови.

 

Јарец

Јарецот сака транспарентни мириси, а бидејќи е опседнат со здравјето сака својот парфем да содржи витамин Б, зелен чај и женшен.

 

Водолија

Кога ќе го пронајде својот омилен парфем, Водолијата не се ни одвојува од него.

 

Риби

Романтичните Риби секогаш ги одбираат традиционалните ноти.

 

 

 


Споделете со пријателите!