kakvi-destinacii-odbiraat-horoskopskite-znaci_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 30та недела: Сите се согласуваме дека секое патување е ново доживување, но не и за секого. Како хороскопските знаци гледаат на тоа и која дестинација е нивна преокупација?

Овен

Секогаш во акција, Овните први преземаат иницијатива и прават организација.

 

Бик

Биковите сакаат комфор. Не е баш подготвен за ризик и не се чувствува сигурно на непозната територија.

 

Близнаци

Сакаат разноликост, Близнаците со задоволство патуваат бидејќи сакаат да запознаваат нови места.

 

Рак

За Раковите важи едно правило – „Колку поедноставно и поудобно-толку подобро“.

 

Лав

Лавовите секогаш се во потрага по луксуз. Сакаат авантури и да бидат третирани како кралеви.

 

Девица

Девиците преферираат однапред испланирани патувања, кога кажуваме испланирано мислиме до најситниот детаљ.

 

Вага

Вагите сакаат класична убавина, места со природни богатства, култура и добра атмосфера.

 

Шкорпија

Шкорпиите секогаш бараат мистични дестинации, таинствени локации и возбудливи ситуации.

 

Стрелец

Стрелците имаат космополитски дух. Кога конечно ќе решат да го напуштат својот дом, ги преферираат класичните дестинации.

 

Јарец

Јарците тешко се одлучуваат да го напуштат својот град, едноставно, не сакаат да патуваат.

 

Водолија

Водолиите бараат градови кои никогаш не спијат. Сакаат пикник, знаменитости, ресторани, концерти, едноставно сакаат се.

 

Риби

За Рибите е незамисливо да патуваат без да одат некаде на море. Особено ги опушта мирот и романтиката на зајдисонцето.

 

 

 


Споделете со пријателите!