kakov-sharm-ima-sekoj-od-horoskopskite-znaci_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 46та недела: Сите знаеме дека шармот е незаборавниот печат на секоја личност, но она што можеби не сте го знаеле е дека шармот е поврзан со хороскопскиот знак на секоја личност.

Овен

Веќе на првата средба Овенот остава силен впечаток кој не може да ве остави рамнодушен.

 

Бик

Користољубиви и големи материјалисти, Биковите така ги гледаат емоционалните односи.

 

Близнаци

Близнаците ги забавуваат другите како ниеден друг знак.

 

Рак

Големи романтичари и буквалисти Раковите можат одеднаш да го сменат своето расположение доколку слушнат погрешен збор.

 

Лав

Лавовите можат да се справат со неверојатен број комплименти, а обожаваат да се пофалат на сопствена сметка.

 

Девица

Внимателни и директни, Девиците бараат во својот партнер сигурност, доверба и точност.

 

Вага

Заводници со стил, Вагите имаат голем успех во заведувањето на спротивниот пол.

 

Шкорпија

Шкорпиите сакаат игри за заведување, сексот е многу битна етапа за нив, а чувствата се „внимателно“ скриени.

 

Стрелец

Храбри и имаат голема енергија, Стрелците зрачат со самодоверба.

 

Јарец

Јарците знаат дека нивните емотивни односи мора да бидат постојано во најдобар ред.

 

Водолија

Тие сакаат да привлечат внимание кон себеси, а играта на заведување со Водолиите носи истовремено возбуда и несигурност.

 

Риби

Рибите се многу емотивни и фасцинантни по природа, па лесно е да го привлечат и задржат вниманието.

 

 

 


Споделете со пријателите!