kako-sekoj-horoskopski-znak-se-podgotvuva-za-prestojnite-praznici_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 52та недела: Празниците полека ни се ближат. Сите околу нас веќе ги испланирале своите патувања, а вие немате ниту идеја. Немојте да очајувате, бидејќи вашиот хороскопски знак може да ви помогне да ја решите таа дилема. Како секој хороскопски знак се подготвува за празниците?

Овен

Овенот прв прави список на потребни работи за пазарување. И верувајте, списокот ќе му биде прилично долг.

 

Бик

Биковите најмногу и се радуваат на храната и затоа едвај чекаат да дојдат празниците.

 

Близнаци

Енергичните Близнаци секогаш се во првите редови за време на последните попусти.

 

Рак

Емотивните Ракови како и секогаш сакаат сè да се врти во кругот на семејството. Сакат заедно со своите најблиски да ја украсат елката за празниците.

 

Лав

Најголемите уживатели – Лавовите, ќе го полнат своето его со пофалбите на своја сметка додека наздравуваат со квалитетно вино.

 

Девица

Педантната Девица ќе ја спроведе операцијата „декорирање на домот“ со огромна посветеност, онака како што знае и умее само таа – најдобро.

 

Вага

Вагите се малку тажни и нервозни на крајот од купувањето на подароците, бидејќи веќе изгубиле премногу време и енергија во процесот двоумејќи се што да одберат.

 

Шкорпија

На крајот Шкорпиите ќе си отидат дома со огромна насмевка на лицето, бидејќи успеале да си купат сè што ќе посакаат за празниците.

 

Стрелец

На Стрелците им е важна само забавата и ништо друго.

 

Јарец

На Јарците не им е јасно зошто луѓето толку многу се опседнати со празниците, но сепак купуваат подароци за најблиските.

 

Водолија

Потајно посакуваат целиот тој хаос да заврши што е можно побрзо и да се вратат на старата добро утврдена рутина.

 

Риби

Рибите немаат некое особено мислење за Новата година, но со нетрпение го очекуваат Бадник, особено добропознатото Коледе.

 

 

 


Споделете со пријателите!