kako-se-odnesuvaat-horoskopskite-znaci-za-okolu-kafeto_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 41та недела: Се можеш да ми одземеш, само кафето не! За нив кафето не е само жежок напиток кој ги освестува во текот на утринските часови. Кои хороскопски знаци се најголемите зависници од овој популарен напиток?

Овен

Овенот секогаш на работа наоѓа време за себе и за своето кафе, за да може во мир да ужива пиејќи го.

 

Бик

Најголемите хедонисти од сите хороскопски знаци, поради Биковите се и огромни љубители на кафе.

 

Близнаци

Близнаците се многу неодлучни и тешко можете да им угодите кога станува збор за кафето.

 

Рак

Раковите сакаат опуштена атмосфера, кадешто ќе можат да го почувстуваат вистинскиот вкус на кафе.

 

Лав

Моќен, успешен, независен, на Лавот не му е потребно некој да се грижи за него, само какво кафе ќе му донесе.

 

Девица

Девицата има една и единствена слабост, јако и црно кафе.

 

Вага

Можеби во животот се доста неодлучни, но кога станува збор за кафето Вагите немаат дилема.

 

Шкорпија

Шкорпиите ги сакаат слатките кафиња и уживаат во додатоците кои доаѓаат со нив.

 

Стрелец

Стрелецот би спиел помалку, но не може во никој случај да го прескокне првото утринско кафе.

 

Јарец

Јарците сакаат да пијат кафе во друштво, но на некое убаво и мирно место и да разговараат со часови.

 

Водолија

Кај Водолиите никогаш не се знае, понекогаш наместо со кафе може да ве понудат со чај.

 

Риби

Рибите сакаат едноставност, па поради тоа го сакаат кафето без многу засладувачи и шеќери.

 

 

 


Споделете со пријателите!