kako-izgleda-utroto-na-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 31та недела: Хороскопските знаци го одредуваат нашиот карактер, нашите тенденции и однесувања или барем не забавуваат додека ги читаме нивните карактеристики. Сигурно ќе ве насмеат астролошките знаци после будење: кој е подготвен, во колку чекори, кој го зема своето огледало додека го чита ова мини-сценарио, во кој сигурно има некој што целосно ќе се пронајде.

Овен

Секое утро мора да се вратат од влезната врата, бидејќи Овните често ја забораваат ринглата на шпоретот уклучена.

 

Бик

Биковите јадат палачинки со Нутела и банана, ништо друго не им е битно.

 

Близнаци

Близнаците веќе на врата сфаќаат дека го заборавиле својот новчаник, а пред колата на паркинг увидуваат дека и клучот од кола не е во џебот.

 

Рак

Станат рано Ракот во мир прави сендвичи и цеди природни сокови.

 

Лав

Лавот влегува во купатилото, барајќи го хидратантниот крем, а завршува воодушевувајќи се на самиот себе пред огледалото.

 

Девица

Девицата станува и ја чисти бањата. По четкање на забите, четка за заби ја става во стерилна чаша на посебно место.

 

Вага

Смртно изнервирана Вагата излегува со несесерот во рака, некој друг и ја зафатил бањата.

 

Шкорпија

Помалку нервозни Шкорпиите уживаат во мирисот на кафето и полека се средуваат.

 

Стрелец

Стрелецот станува од креветот и вклучува болјер.

 

Јарец

Целиот во прашалници Јарецот проверува и се чуди како тоа во болјерот нема топла вода.

 

Водолија

Водолијата станува и веднаш оди на утрински трчање.

 

Риби

Со мобилните телефони во рака, Рибите се сеуште во кревет и вршат кратка проверка на својата е-пошта, Фејсбук, Твитер и Инстаграм…

 

 

 


Споделете со пријателите!