kako-izgleda-prviot-sostanok-na-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 47та недела: Како секој хороскопски знак ужива во својот прв состанок и што навистина тие сакаат, дознајте сега.

Овен

Oвенот како огнен знак е многу дружељубив по природа и најмногу знае да ужива во физичките активности, па не е чудно првите состаноци да ги закаже во теретана или на кеј.

 

Бик

На Биковите романсата им е подрага и од воздухот кој го дишат.

 

Близнаци

Близнаците се познати по тоа што се предружељубиви и најмногу ги привлекува интелектуалната стимулација, одберете тивка локација за нив.

 

Рак

Ништо не може да го направи Ракот посреќен од вечера со луѓето за кои покажува особена грижа и внимание, така да ресторан или во домашна атмосфера, покрај трпеза е секогаш добра можност за состанок со нив.

 

Лав

Кралот на џунглата поседува природна тенденција да ја „запали“ просторијата каде и да се наоѓаат, за него локацијата не е проблем.

 

Девица

Девиците ја сакаат природата и се што доаѓа со неа. Најсовршена идеја е кафе за носење и прошетка во парк.

 

Вага

Ако сакате да ја направите среќна, однесете ја Вагата на некој хуманитарен настан или концерт.

 

Шкорпија

Најсигурен начин како добро да си поминете со Шкорпијата е да отидете во кино.

 

Стрелец

Поради тоа што Стрелците обожаваат авантури, нема да згрешите доколку одберете нешто адреналинско.

 

Јарец

Јарците знаат да бидат тешки за соработка, но факт е дека знаат и сакаат да се забавуваат, бидете внимателни со изборот.

 

Водолија

Чаша вино и длабок разговор е се што и треба на една Водолија.

 

Риби

Рибите се бескрајно романтични и се што тие сакаат е долг разговор во четири очи.

 

 

 


Споделете со пријателите!