kako-horoskopskite-znaci-se-soochuvaat-so-razlichni-situacii_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 49та недела: Секој хороскопски знак се соочува со одредена ситуација и ја доживува таа ситуација на поинаков начин. На кој откријте сега!

Овен

Oвните често имаат здравствени проблеми со главата, или со очите, ушите и носот и знаат да трпат неподносливи главоболки.

 

Бик

Биковите сакаат да живеат на начин на кој се навикнати, дури и ако тоа не е нешто посебно и може да биде многу подобро.

 

Близнаци

Близнаците постојано се некаде во брзање, па тие често излегуваат од дома и без да јадат.

 

Рак

Луѓето родени во знакот на Рак се многу чувствителни, дури некогаш и претерано, што доведува до ненадејни промени во расположението.

 

Лав

Лавовите пристапуваат кон се со многу летање, што ја извлекува нивната енергија, наместо да ја насочуваат само кон оние работи кои им се приоритет.

 

Девица

На Девиците најголем недостаток им е што не знаат како да изразат чувства и често дејствуваат со емоционално студенило, иако се далеку од тоа.

 

Вага

Роден во знакот на Вага, најсреќни се кога сè околу нив е убаво и хармонично – од украсувањето на домот, физичкиот изглед, како и меѓучовечките односи.

 

Шкорпија

Големиот недостаток на припадниците на овој знак е гневот, бидејќи тогаш губат контрола и можат да бидат груби и често арогантни.

 

Стрелец

Кога Стрелците се повредени или болни, тие знаат да тероризираат сè околу нив.

 

Јарец

Јарците се родени лидери и затоа честопати се оптоваруваат себеси и повеќе отколку што треба.

 

Водолија

Родени во знак Водолија го менуваат своето расположение со таква брзина што е тешко да се следат.

 

Риби

Рибите се многу чувствителни, па дури и можат да ги превземат проблемите на другите.

 

 

 


Споделете со пријателите!