kako-horoskopskite-znaci-se-odnesuvaat-zad-volanot_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 33та недела: Кој хороскопски знак се смета за најдобар возач? Кој може да истрпи повеќечасовно возење, особено надвор од градот? Каков возач е секој хороскопски знак дознајте сега!

Овен

Добар возач, но Овенот својот автомобил го користи како средство со кое сака да се истакне и да ја покаже големината на своите рогови.

 

Бик

Внимателни, Биковите сакаат мирно и удобно да седат зад воланот и да уживаат во долгото возење слушајќи ги своите омилени песни.

 

Близнаци

Многу способни возачи, Близнаците знаат да ги пронајдат и најнеочекуваните места за паркинг и успешно да се паркираат.

 

Рак

Совесен возач, Ракот понекогаш многу емоционално го доживува возењето низ градскиот метеж.

 

Лав

Извонреден возач, Лавот не може да се помири со фактот кога некој ќе го престигне.

 

Девица

Девиците најмногу сакаат да го критикуваат туѓото возење.

 

Вага

Вагата е најелегантниот возач од хороскопските знаци, ги почитува сите правила.

 

Шкорпија

Цврсти и жестоки возачи, Шкорпиите не можат да поднесат кога се затворени во гужва, или кога некој нешто им приговара. Сака да превзема ризици.

 

Стрелец

Стрелецот е тип на спортски возач, маневрира со својот автомобил многу брзо и лесно.

 

Јарец

Пред се брз и способен возач. Јарецот кога седи зад воланот, верува во своите способности затоа што знае дека е добар во тоа.

 

Водолија

Водолијата сака да патува и го користи својот автомобил за повеќечасовно возење надвор од градот, но во градот држете се понастрана од нив.

 

Риби

Возач-уметник, Рибите секогаш помагаат на оние кои ќе западнат во неволја и оние кои имаат потешкотии.

 

 

 


Споделете со пријателите!