kako-horoskopskite-znaci-ja-podnesuvaat-zimata_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 3-та недела: Хороскопските знаци и зимата – за некои е љубовна приказна, за некои најлошото време во годината. 

Овен

Ја сакате зимата а уште повеќе снегот. Одење во длабок снег ви е една од омилените активности, а замрзнатото лице мислите дека е најдобриот ботокс. 

 

 

 

Бик

Многу ја сакате зимата, а најмногу преку прозор. Зимата за вас е големо меко ќебе и филмски маратон, додека низ цела куќа се шири мирис на варено вино и колачиња. 

 

Близнаци

Дури и кога е многу ладно, вам ви е важно како изгледате. Додека другите се наоблечени како поларни мечки, вие блескате во сите бои. 

 

Рак

Топло чоколадо е второто име на зимата за вас. Не сакате да излегувате дури и кога е убаво времето, па зимата едноставно ја преседувате дома.

 

Лав

Вие сте од оние луѓе коишто одат а скијање само за да седат во домот и да бидат видени. Скиите ви служат за потпирање и сликање.

 

Девица

Одење во кафулиња и пиење кафе додека надвор врне снег, за вас е идеална зима. Никогаш не се жалите за ништо, па цело време ги слушате другите дури се жалат дека надвор е ладно. 

 

 

Вага

Жените Ваги се оние коишто одат со штикли на мраз. Вашата елеганција никогаш не смее да трпи.

 

 

 

Шкорпија

Дури и на минусни температури, вие сте во долго црно палто, без шал и капа. Уживате во ладните денови. 

 

Стрелец

Вие ја гледате зимата како пречка. Не можете да уживате во спортовите на отворено, но продолжувате со планинарење иако повеќе сакате топло време.

 

 

Јарец

За вас велат дека вашето срце е поладно од зимата. Вие само не сакате драматизирање и претерано прикажување на емоции. Само сакате да ве остават раат да уживате во ладното време. 

 

Водолија

Зимата значи повеќе време лично за вас. Вие најмногу знаете како квалитетно да го искористите вашето слободно време. 

 

Риби

Ја преферирате есента бидејќи повеќе одговара на вашата меланхолија, а зимата ве смирува бидејќи можете раат да спиете како коала.

 

 

 


Споделете со пријателите!