kako-go-pominuvaat-veligden-horoskopskite-znaci_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 16-та недела: Најубавиот празник – Велигден! Нестрпливи сте да дознаете како ќе го поминете? Откријте според вашиот хороскопски знак.

Овен

Велигденските празници ќе ги искористи во подготвување забава за своето семејство. 

 

 

 

Бик

Здравјето ќе биде добро, но особено внимавајте со прекумерното внесување на храна.

 

Близнаци

Близнаците празниците ќе ги поминат релаксирано, заедно со својата половина. 

 

Рак

Вие сте преголеми емотивци, особено за празници. Поради тоа, пронајдете мали промени, за да имате поголемо расположение. 

 

Лав

Доста посветувате време на себеси, за празниците свртете се малку кон другите.

 

Девица

Велигден за Девиците како и секој останат ден, вообичаена рутина!

 

 

Вага

За Велигденските празници Вагите треба да очекуваат подарок од неочекувана личност.

 

 

 

Шкорпија

Тука е продолжениот викенд, обврските можат да чекаат и поради тоа опуштете се. 

 

Стрелец

Стрелци, време е да бидете помалку тврдоглави, попуштете и не бидете избувливи во овој период.

 

 

Јарец

Вашата неодамнешна добра интуиција ќе ви донесе голема победа токму во сабота. 

 

Водолија

На овој празник, посветете малку повеќе време на домот и семејството. 

 

Риби

Рибите ќе разбудат многу убави спомени гледајќи ги фотографиите од детството.

 

 

 


Споделете со пријателите!