kako-da-identifikuvate-horoskopski-znak-po-gestovite_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 15-та недела: Мимики, гестови, вообичаен начин на одење и седење се различни кај секоја личност. Никогаш не би можеле да кажете дека нечии движења откриваат поврзаност со астролошки знак. Ова е дефинитивно можно, бидејќи секој од хороскопските знаци има специфична формула која му дава одредена доза на експресивност. Секој лик има своја типична позиција или движење што го прави препознатлив.

Овен

Овенот можете да го препознаете по неговото брзо движење и сигурно држење на телото. 

 

 

 

Бик

Бикот има придушени мимики исполнети со јасен хумор.

 

Близнаци

Близнаците не можат да ја сокријат нетрпеливоста кога имаат вишок енергија. 

 

Рак

Ограничувањето во гестикулацијата и продорен поглед се само желба на Ракот да комуницира. 

 

Лав

Дигнатата глава на Лавот и испакнатите гради создаваат силен впечаток и укажуваат на самоуверена и динамична личност која се стреми кон доминација.

 

Девица

Девицата не располага со многу гестикулации, таа вербално покажува се што мисли. 

 

 

Вага

Луѓето родени во овој знак се истовремено избалансирани но неодоливи заводници.

 

 

 

Шкорпија

Шкорпијата има исклучително спонтан и непокриен јазик на телото. Од начинот на кој тој се движи и гестови јасно знаете што и се случува. 

 

Стрелец

Стрелците имаат спортско држење на телото и секогаш се природни.

 

 

Јарец

По дефиниција, Јарците имаат најмалку гестикулации и најтешко се сфаќаат ако го разгледуваме нивниот јазик на телото. 

 

Водолија

Водолијата точно ја открива состојбата на умот, без разлика дали е во позитивно или во негативно светло. 

 

Риби

И покрај тоа што се големи емотивци, Рибите се служат со умерена гестикулација.

 

 

 


Споделете со пријателите!