idealno-hobi-za-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 34-та недела: Овните уживаат во банџи скокање, а Рибите во нуркање. 

Овен

Сакате секогаш да сте надвор, па вашето идеално хоби вклучува планинарење и банџи скокање за оние кои што сакаат повеќе адреналин. Исто така, уживате и во друштвени игри, сè додека победувате. Секоја активност која што е бавна, веднаш ви досадува. 

 

Бик

За вас, најсилна љубов е онаа кон храната. Затоа, вашето идеално хоби во кое уживате е готвењето. Уживате да читате и учите за процесот на правење вино, уживате да слушате гласна музика, се гордеете со вашата градина и колекционери сте на необични ретро предмети.

 

Близнаци

Уживате во раскажување и тоа го правите на интересен и уникатен начин. Кога не би сакале да се излегувате и да се дружите цело време, вашето идеално хоби е пишувањето. 

 

Рак

Вие сте многу приврзани за домот, па така, вашето идеално хоби е уредување на домот. Исто така, сакате и рибарење, возење со брод и едрење.

 

Лав

Бидејќи сакате секогаш да сте во центарот на вниманието и многу сакате да зборувате, вашето идеално хоби е глумење во аматерски театар.

 

Девица

Градинарство би било идеалното хоби за вас. Бидејќи сте перфекционисти, градината ќе биде во совршен ред, а грижата околу неа на најдобар начин ќе ве ослободи од стрес. 

 

Вага

Вие сакате да сте опкружени со убави нешта, па затоа, вашето идеално хоби е поврзано со дизајн, внатрешен и надворешен. Исто така, со задоволство би се запишале на часови по танц.

 

Шкорпија

Потрага по скриено богатство е вашето хоби. Тоа ќе ви ја задоволи желбата за авантура, истражување и мистичност.

 

Стрелец

Вие најмногу сакате да патувате, па така вашето хоби е учење странски јазици и култури. Исто така, сакате и игри со карти, како и коцкање.

 

Јарец

Сакате тактични игри кои што интелектуално ќе ве стимулираат. Вашето идеално хоби би било шах, судоку или решавање крстозбор. Исто така, уживате да посетувате музеи и сакате долги прошетки. 

 

Водолија

Сè што прави да се чувствувате слободни, е идеално хоби за вас. Пишување, танцување, занимавање со уметност. Бидејќи сте многу креативни, вашето совршено хоби е изработка на накит.

 

Риби

Креативното размислување и изразување ви е силна страна, па така скоро никогаш не се задржувате на едно хоби. Многу сакате нуркање и сè поврзано со вода, но подеднакво сакате да читате книги и да рецитирате поезија. 

 

 

 

 


Споделете со пријателите!