horoskopskite-znaci-vo-avgust_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 34-та неделаШкорпиите мислат дека нивната лоша среќа е поврзана со затемнувањето на Сонцето во Америка, додека Биковите се спремаат да одат на својот петти одмор ова лето.

Овен

Храбрите Овни сакаат предизвици, па астролошки бурниот месец август за нив нема да биде проблем.  Тие сурфаат на бурно време. Овој период за нив ќе биде време на созревање (како и секое друго време бидејќи тие се вечно незрели).

 

 

 

Бик

Затемнување на Сонцето? Ретрограден Меркур? Нив тоа не ги интересира. Тие се зафатени со барање на идеалната плажа на нивниот петти одмор ова лето. Се грижат само да не останат гладни.

 

Близнаци

Како и секогаш, сакаат сè да видат и сè да пробаат. За нив летото е активно и повеќе е исполнето со шетање низ светски метрополи отколку со лежење по плажи. Не се знае кога и дали спијат.

 

Рак

На нив делува и Меркур и сончевото затемнување и ако ги погледнете накосо. Затоа им е убаво дома или на некоја празна плажа.

 

Лав

Доминираат во нивниот месец и се поиритантни од вообичаено. За среќа се шармантни и интересни, па се забавни за слушање кога зборуваат само за себе.

 

Девица

Ретроградниот Меркур секогаш ги прави раздразливи и меланхолични, бидејќи инаку не се такви. Барем така се тешат. Сигурно е тешко секогаш да се биде реалист. 

 

 

Вага

Цела недела ќе одлучуваат нешто важно за нив и на крај ќе одат да одморат. Ќе излезат со пријателите и ќе заборават што требаше да одлучат.

 

 

 

Шкорпија

Убедени се дека нивната моментално лоша среќа има врска со затемнувањето на Сонцето. За жал, не живеат во САД, нема да го видат затемнувањето, но секако нема да престанат да се жалат како тоа им влијае на психа

 

Стрелец

Велат дека Меркур им влијае, но тоа повеќе од досада бидејќи мразат кога се затворени во градското сивило. Дајте им природа и пространство, ќе бидат среќни како мали кученца.

 

 

Јарец

Ним секогаш не им е нешто погодено и секогаш се во некоја фаза. Па така и сега. Чекаат да помине месецот за од септември да започнат одново. Џабе чекаат.

 

Водолија

Никој ги нема видено цело лето. Некои се на музички фестивали, некои не излегуваат од дома а некои посетуваат дворци во Нормандија и шетаат низ Исланд. Секоја Водолија различна приказна. 

 

Риби

Што да прават кога си сакаат да си седат дома или евентуално во кампот во кој одат од детство. Нивниот универзум е во ним и убаво им е да си мечтаат.

 

 

 


Споделете со пријателите!