horoskopskite-znaci-i-snegot_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 2 ра недела: Како секој хороскопски знак ја доживува промената на времето и паѓањето на првиот снег!

Овен

Бидејќи Овните сакаат акција, најпрво ја развиваат оваа ситуација со поканување на своите пријатели на прошетка.

 

Бик

Бикот е вечниот хедонист, но само кога е топол и безбеден. Во снегот ќе ужива само покрај огништето, со топлото чоколадо и филмот.

 

Близнаци

Близнакот е флексибилен, така што ужива и во сончање и во гаѓање но и со снежни топки.

 

Рак

Како некој кој ужива во семејна атмосфера и е најголема емотивна личност, Ракот го обожава ова време од годината.

 

Лав

Лавот веќе во септември го има испланирано скијањето, така што првите вести за снегот ќе бидат одлични за некоја фенси дестинација.

 

Девица

Девиците се доста сериозни и не доживуваат некоја посебна возбуда поради снегот.

 

Вага

Вагите се секогаш подготвени за првиот снег: чевли, зимски гуми, топли капи, сè е на свое место.

 

Шкорпија

Шкорпијата сака сè што е поврзано со зима и зимски спортови. Бидејќи има изразен спортски дух и желба за победа, таа многу добро владее со зимските спортови.

 

Стрелец

Стрелецот е вечно дете и авантурист, па тој едвај ќе чека да излезе и да ја изненади целата средина со својата енергија и ентузијазам.

 

Јарец

Зачудувачки е тоа што како типичен зимски знак, Јарецот не ужива во зимските денови.

 

Водолија

Водолијата ќе падне во транс веднаш штом ќе види снег и веќе го планира целиот викенд.

 

Риби

Рибите ќе уживаат во сцената, но нема да излезат. Ќе бидат седнати веднаш до прозорците и ќе гледаат со часови.

 

 

 


Споделете со пријателите!