horoskopskite-znaci-po-karantinot_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 18-та недела: Што ќе прави секој хороскопски знак по завршувањето на карантинот и корона пандемијата?

Овен

Ги повикува сите луѓе што Овенот ги познава за да се дружи. 

 

 

 

Бик

Бикот конечно ќе може да си дозволи ручек во својот омилен ресторан.

 

Близнаци

Близнаци ќе сакаат да ги направат сите 15 хобија истовремено. 

 

Рак

Раковите ќе бидат многу тажни што ќе заврши карантинот. 

 

Лав

Лавовите ќе се печат на сонце, се дури не изгорат, па макар и во дворот.

 

Девица

Уште долго време Девиците ќе носат маска, не поради корона, туку поради страв од луѓето.

 

 

Вага

Вагата не ќе може да се одлучи што прво да направи.

 

 

 

Шкорпија

Шкорпиите ќе прават тотална шпиунажа на својата љубов. 

 

Стрелец

Стрелецот ќе го носи куферот и до продавница, бидејќи сака повторно да го почувствува напливот на енергија кога патува.

 

 

Јарец

Јарецот ќе нема време. Секој момент ќе го користи за да работи. 

 

Водолија

Водолиите нема да знаат на која љубов побрзо да и се обратат… 

 

Риби

Рибите веднаш ќе заминат на шопинг и ќе останат таму со часови.

 

 

 


Споделете со пријателите!