horoskopskite-znaci-nivnite-internet-naviki_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 44-та недела: Дали знаете дека денес е ден на интернетот? Ако сте Стрелец, тогаш сигурно знаете (само тие знаат непотребни информации).

Овен

Немаат трпение да спуштаат било што, сакаат да гледаат смешни клипови и воопшто нешто што нема да им одземе време. Ако некоја страница тешко се отвора, тогаш таа не им е потребна.

 

 

 

Бик

Никогаш не коментираат, не дека немаат став туку дека ги мрзи. Мислат дека интернетот постои за да ги направи подобри личности, па затоа постојано читаат како да станат подобри. 

 

Близнаци

Целосни интернет зависници. И кога спијат скролаат со прстот од навика. Во исто време се допишуваат со петмина и учат некој нов рецепт.

 

Рак

Висат на Инстаграм и најмногу сакаат да гледаат фотографии од уредување на домот и сè што е поврзано со мода.

 

Лав

Најмногу сакаат да бараат и слушаат нова музика. Скришно читаат артикли со психолошка содржина.

 

Девица

На интернет се од практични причини. Да дознаат нешто што ги интересира , да научат нова вештина или да решат проблем. 

 

 

Вага

Најмногу читаат блогови за стил и гледаат филмови и буквално сите серии што постојат.

 

 

 

Шкорпија

Секој ден во кој нема да им пратат смешно видео, за нив е среќен ден.

 

Стрелец

Истражуваат нови места коишто планираат да ги посетат. Цело време пратат евтини летови и организираат некоја авантура.

 

 

Јарец

Преокупирани со работа и кариера, тие користат интернет најчесто за работа. Може и да се насмеат ако некој им прати видео од мало куче.

 

Водолија

Најмногу сакаат нови гаџети па секогаш се информираат што има ново во светот на технологијата. Висат на Јутјуб и Твитер. 

 

Риби

Единствена цел им е да избегаат од стварноста, па затоа тие постојано гледаат нешто, нурнати во своите компјутери и телефони.

 

 

 


Споделете со пријателите!