horoskopskite-znaci-na-plaza_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 28-ма недела: Овенот и Стрелецот се предизвикуваат кој подалеку ќе исплива, а Девицата чита под сенка

Овен

Како вечно недораснати деца, на плажа можат да ве видат исклучиво во движење и најчесто во вода каде што активно уживате во брановите. Вие први започнувате да играте одбојка на плажа и така стекнувате многу нови пријатели. 

 

Бик

До пладне вие веќе го јадете третиот оброк, бидејќи сте од рано утро на плажа. Сакате да уживате легнати на ситна песок или пак да истражувате скриени места околу плажата. Многу сакате да се сончате и уживате во секој момент од денот на плажа.

 

Близнаци

Вие им се придружувате на Овните во играње одбојка на плажа, а притоа правите милион селфи фотографии. Кога не сте прилепени на својот телефон, најзабавни сте на плажата.  

 

Рак

Одмарате со Биковите и уживате во сончањето и во морското синило. Сакате и активности во вода, но по можност да не вклучуваат многу луѓе, затоа преферирате индивидуална активност како веслање кајак.

 

Лав

Можат да ве најдат на најпопуларната плажа, како светите намачкани со премногу масло за сончање. Мислите дека сте бог на Сонцето, со најновиот модел на очила на сонце, самоуверени и задоволни од резултатите од диетата.

 

Девица

Одите на едно место на плажата и не се помрднувате во текот на целиот ден. Или цел ден лежите со книга сончајќи се, или сте под најдебелата сенка. Секогаш до вас има огромен ранец со термо изолација во која има сè што никогаш нема да ви притреба.

 

Вага

На плажа изгледате подобро од сите други и ве интересираат само убави нешта: убави луѓе, убави глетки, убави плажи. Идеален ден на плажа, за вас би бил ако сте во најубавиот ресторан или пак на некоја јахта или брод.

 

Шкорпија

Уживате во дружењето на плажа а најсмешно ви е кога некого ќе го плисне голем бран. Исто така, последни ја напуштате плажата бидејќи сакате сами да уживате на плажата додека се стемнува.

 

Стрелец

Ќе ги пробате сите достапни активности на плажа, кои што брзо ќе ви досадат и сте во постојана потрага по авантура како скокање во вода од највисоката карпа. Во времето за одмор јадете големи количини на сладолед.

 

Јарец

Додека собирате школки од плажа, ги скенирате недостатоците на телата околу вас. Потоа размислувате дека сигурно многу ви се познава стомакот и лузната на грбот од повредата пред десет години.

 

Водолија

Правите ѓердани од школки и прекрасни замоци од песок на плажата. Ве привлекуваат напуштени плажи во кои ќе уживате сами.

 

Риби

Преферирате некоја егзотична плажа, но убаво ви е секаде покрај вода. Најмногу уживате под вода па затоа не се делите од маската и пераите. 

 

 

 

 


Споделете со пријателите!