doznajte-od-shto-najmnogu-se-plashi-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 22 та недела: Mислите дека добро се познавате? Лесно знаеме и можеме да се залажеме кога станува збор за несвесни содржини, длабоко сокриени во нашата психа. Дознајте од што најмногу се плаши секој хороскопски знак!

Овен

Чувството на исполнет живот Бикот го постигнува со прифаќањето на предизвици. Вие сте природен лидер, независен и храбар. Сакате да се натпреварувате за да победите и да го исполните своето его.

 

Бик

Создавањето безбедност и убавина во светот е за Бикот најважната задача. Секој негов чекор напред е внимателно подготвен и промислен.

 

Близнаци

Вечната потрага на Близнакот по знаење и собирање на широк спектар на информации ќе му донесе само позитивен ефект во текот на животот и ќе го изолира комплетно од болка и повреди.

 

Рак

Вашата грижлива и сензуална природа има силни заштитни тенденции. Потребно е Ракот постојано да чувствува емоционална сигурност во кругот на семејството, со луѓе кои неизмерно го сакаат.

 

Лав

Лавот треба да се чувствува посебно и уникатно за да биде среќен. Чувството сечие внимание да биде посветено на вас е извор на вашата гордост и креативност.

 

Девица

Девиците го доживуваат животот како неуредно и хаотично место, па создавањето на редот е предуслов да се чувствуваат убаво, сигурно и безбедно.

 

Вага

Вагите се чувствуваат посебно кога знаат дека се прифатени од другите. За да го постигнат ова, постојано ќе се обидуваат да ги задоволат другите и да создадат силни кохерентни односи.

 

Шкорпија

Шкорпиите се познати како многу интензивни личности. Сакаат контролата постојано да е во нивна рака, а кога прифаќаат нешто, без разлика дали е бизнис или љубов, ќе бидат целосно посветени на таа задача.

 

Стрелец

Вашиот оптимизам се темели на чувството дека животот е патување. Ви треба многу слобода да можете да истражувате и да талкате во потрага по одговори. Не сакате кога некој ви поставува ограничувања, а со тоа ве гуши.

 

Јарец

Јарците се личности кои секогаш постигнуваат повеќе. Постојани и амбициозни, прецизно ја перцепираат животната реалност и создаваат стратегија за развој.

 

Водолија

Водолијата е независна личност со силна волја и оригинални идеи. Сакаат да живеат според сопствени правила и не се плашат да бидат поинакви.

 

Риби

Рибата како чувствителна, интуитивна и адаптибилна личност која се чувствува длабоко во животот. Се чини дека стоите со една нога во реалноста, а другата во вашиот невидлив свет.

 

 

 


Споделете со пријателите!