bez-cenzura-golata-vistina-za-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 51та недела: Астрологијата открива со кои карактерни особини може да се пофали секој знак на Зодијакот. Прочитајте!

Овен

Овенот не би сакале да го видите разлутен. Секогаш сака да биде во право, но е отворен и забавен, просто неодолив.

 

Бик

Биковите знаат да се разлутат, премногу ги сакаат конфликтите меѓу луѓето и како да бараат причина тоа да го поттикнат.

 

Близнаци

Близнаците се добри слушатели. Некогаш знаат премногу да солат памет и да го наметнат своето мислење наспрема другите.

 

Рак

По своја природа, лесно заљублив. Ако Ракот одлучи да ви го отвори срцето, ќе останете таму засекогаш.

 

Лав

Одлични соговорници, знаат често да се заборават кога раскажуваат нешто. Кога Лавот има проблем, тој станува сечиј проблем.

 

Девица

Девицата е доминантна во врските, но не е пребирлива и лесно може да и се угоди.

 

Вага

Љубезна спрема сите кои ќе ги запознае, Вагата секогаш го одржува балансот кој спречува конфликти.

 

Шкорпија

Обожава правење сцени. Често нарекувана и кралица на драмата, Шкорпиите знаат како да ве извадат од такт.

 

Стрелец

Стрелеците се секогаш спонтани и отворени, но понекогаш многу лесно знаат да го изгубат трпението и да изгубат контрола.

 

Јарец

Дрски, обожаваат да провоцираат некого. Кога Јарецот ќе пронајде нешто што навистина го сака, му се посветуваат целосно.

 

Водолија

Привлечни и сјајни љубовници, на Водолиите тешко дека ќе можете да им одолеете.

 

Риби

Нежни и грижливи, понекогаш знаат премногу да им веруваат на луѓето и често пати се наоѓаат повредени или разочарани од некого.

 

 

 


Споделете со пријателите!