sovrshenata-svadba-za-sekoj-horoskopskiot-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 26-та недела: Раковите најверојатно нема ни да ве поканат, а Близнаците ќе ја направат најголемата журка што сте ја виделе.

Овен

Овните ќе направата свадба која долго ќе се памети, од причина што ќе биде идеално организирана и на најдоброто место што сте го виделе. Ќе се прашувате како ли им успеало сè да направат за толку кратко време, а одговорот е – со многу нервози но добри лидерски способности.

 

 

 

Бик

Тие ќе ја направат најтрадиционалната свадба што може, но во луксузна форма. Сакаат да се фалат, започнувајќи од изборот на ресторан,  до изборот на видни гости. Иако сакаат да се покажат, тие се одлични домаќини, па нивната свадба ќе биде една од најзабавните свадби на кои сте присуствувале. 

 

Близнаци

Бракот е голема работа за Близнаците, бидејќи тие тешко се врзуваат. Затоа, за нивната свадба има сите да дознаат. Ќе ја направат најголемата журка и ќе ги викнат сите што ги знаат. Славењето започнува една недела пред свадбата и завршува една недела потоа. 

 

Рак

Раковите ќе ве поканат на свадба на плажа и ќе бидете опкружени со цвеќиња и природа. Тоа ако ве повикаат, бидејќи преферираат мала интимна свадба само со најблиската фамилија.

 

Лав

Кај нив очекувајте некој спектакл и нешто што не е вообичаено за свадба. Може свадбата да ја прават на некоја необична локација, на некој мал остров кадешто зетот и невестата ќе пристигнат со глисер изгледајќи како да излегле од реклама.

 

Девица

Тие сакаат сами да декорираат и да организираат. Ќе уживаат во тоа. Нивната свадба е во класичен стил и со многу романтични моменти. Сè ќе биде совршено и испланирано до ситница. 

 

 

Вага

Класична музика, голем галериски простор или голема тераса, префинета естетика без ништо нападно, ова очекувајте го од Вагите кога прават свадба. Свадбенитефотографии им се уметнички а измеѓу песните ќе се чита поезија.

 

 

 

Шкорпија

Не сакаат никој да ги гледа во нивните најинтимни моменти, па можно е и да не прават свадба. После матично, најверојатно ќе одат на некоја тајна дестинација за да уживат во мир со партнерот. 

 

Стрелец

Кога Стрелецот реши да се врзе, тоа мора да се слави долго време. Тие ќе направат свадба, поточно забава  на некое нетипично место, може да ве однесат на кампување или на некоја друга активност на којашто ќе се забавувате неколку дена без пауза.

 

 

Јарец

Кога Јарецот одлучи да се ожени (омажи) тоа е засекогаш. За свадбена локација ќе се одлучат во некоја историска зграда или некој парк. На свадбата ќе има многу видни гости и сè ќе биде софистицирано и елегантно. 

 

Водолија

Не сакаат традиција, па кај нив на свадба ќе си поминете како на концерт. Тие ќе го викнат нивниот омилен бенд и нема да се замараат ама буквално за ништо. 

 

Риби

Романтична свадба со многу цвеќиња и невеста во совршен балски фустан. Многу емоции, говори и плачење (од радост). Рибите ќе направат свадба за нивна душа, само со најблиските и со најсаканите.

 

 

 


Споделете со пријателите!