ona-shto-horoskopskite-znaci-ne-go-znaat-za-sebe_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 18 та недела: Дали сте подготвени да се соочите со најголемите недостатоци на вашиот Хороскопски знак?

Овен

Само помислете, сите оние диктатори кои не се Лавови се дефинитивно Овнови. Во ниој случај не им давајте висока работна позиција.

 

Бик

Замислете да живете во куќа со два Бикови, по можност брачни другари. Целиот ваш живот ќе забележете дека тие се соочуваат еден со друг, применувајќи сопствени вкрстени манипулации.

 

Близнаци

Во Петок ќе ви биде кажано едно, во Сабота друго. Близнакот се фаќа за работи што ни 7 годишно дете не би помислило.

 

Рак

Раковите однапред ве предупредуваат за нивната ранлива душа, и само тие да бидат сослушани за да можат на мира да кукаат.

 

Лав

Лавовите се способни за создавање на бура за свој роденден, до масовен егзодус кога некој ќе им застане на патот.

 

Девица

Воркохолик! Цепидлак! Перфекционист!

 

Вага

Класични жртви, Вагите се воглавно без способност никому да се спротивстават.

 

Шкорпија

Темпирани бомби спремни да експлодираат во секој момент. Тие не се согласуваат со вашето несогласување со нив.

 

Стрелец

Тој не сака да работи многу, но, сепак го цени успехот.

 

Јарец

Игнорира сé што не се согласува. Јарците никогаш не отстапуваат од претходно поставените норми и правила.

 

Водолија

Роботи. Егоисти до абнормални граници. Мразат се што постои.

 

Риби

Во суштина, Рибите не мразат никого, но кога ќе им погрешите не се нималку пресметливи бидејќи ќе направат се да се почувствувате онака како што тие се почувствувале во моментот.

 

 

 


Споделете со пријателите!