novogodisni-odluki-za-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 1-ва недела: Какви новогодишни одлуки треба да направите според хороскопскиот знак.

Овен

Да исполните барем нешто од списокот на новогодишни одлуки од 2007 година. 

 

 

 

Бик

Да не чекате. Преместете се од пред телевизорот во дневна и легнете пред тој во спалната. Среќата е во малите нешта, како попладневна дремка.

 

Близнаци

Потрудете се да ги избришете 50-те профили на социјалните мрежи и да задржите само 3 имејл адреси. 

 

Рак

Да не паѓате во очај секојпат кога нема да биде по ваше. Пробајте да стекнете возачко искуство за да го насочите вашиот ролеркостер од емоции. 

 

Лав

Да не бидете толку горделиви. Осмелете се да го направите она што го сакате подолго време. Научете се да возите велосипед, срамота е веќе.

 

Девица

Да се опуштите и да ги избришете сите илјада списоци. Животот не е листа со задачи. 

 

 

Вага

Вежбајте да кажувате „не“. Тоа што сакате да сте прифатени од сите, не значи дека треба да бидете без став и мислење.

 

 

 

Шкорпија

Вежбајте да кажувате „да“. Одамна не е во мода да изгледате незаинтересирано и ладно. Сега се модерни иритирачко големи насмевки. 

 

Стрелец

Да си поставите граници. Слободни и диви, понекогаш вашата спонтаност ви штети. Затоа обидете се да не реагирате на секоја мисла што ќе ви прелета низ глава.

 

 

Јарец

Да престанете да бидете фини само со згодни луѓе. И останатите се личности коишто заслужуваат внимание. 

 

Водолија

Да се соочите со стравовите. На тој начин ќе бидете постабилни. 

 

Риби

Обидете се да не се губите во лавиринтите на вашите мисли. Не им придавајте големо значење на неважни ситници.

 

 

 


Споделете со пријателите!