najsrekjen-den-na-sekoj-horoskopski-znak-krajot-na-2019-godina_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 40 та недела: Знаете ли кој ќе биде вашиот најсреќен ден до крај на 2019 година?

Овен

24 ноември го симболизира изненадувачка прекретнина за Овните и од тој ден се ќе им биде во знакот на новиот почеток.

 

Бик

Биковите најголемата среќа ќе ја доживеат на 18 oктомври.

 

Близнаци

Близнаците на 24 ноември ќе заблескаат во најдобро издание.

 

Рак

Ако сте родени во овој хороскопски знак и немате партнер, во третиот ден на октомври ќе се соочите со средба која има потенцијал за добра љубовна врска.

 

Лав

Ако сте Лав во хороскоп, во почетокот на декември, точно седми во месецот, ќе се ослободите од некој терет.

 

Девица

Освен бескрајното задоволство кое ќе ги прати цел ден, личностите родени во знакот Девица на 09 октомври ќе добијат среќна вест!

 

Вага

Крајот на ноември за припадниците на хороскопскиот знак Вага ќе означи крај на голема караница со некоја личност.

 

Шкорпија

Напуштање на старото место и барање ново? Звучи доста рискантно, но овој потег ќе и се исплати на Шкорпијата на 25 октомври.

 

Стрелец

Стрелците својот среќен ден ќе го слават во ноември.

 

Јарец

Во деновите околу Новата Година, Јарците веќе ќе ги остварат долгоочекуваните цели.

 

Водолија

Кон крајот на оваа година Водолиите ќе имаат прилика да запознаат многу пријатни луѓе, и од едно пријателство ќе може да се роди убава романтична приказна.

 

Риби

Постои причина за весело расположение кон почеток на декември.

 

 

 


Споделете со пријателите!