ljubov-posilno-e-od-bilo-shto_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 39та недела: Знаете како се кажува, кога некој е заљубен, тој тоа не може со ништо да го сокрие. Дознајте како секој хороскопски знак се однесува кога е заљубен?!?

Овен

Кога се заљубени, Овните сакаат да се постојано со партнерот. Многу лесно може да се воочи нивната позитивна енергија и заразната насмевка кога се на седмо небо.

 

Бик

На Биковите им е потребно повеќе време да се заљубат, а пред тоа ќе бидете неколку пати ставени на тест пред да ви откријат што навистина чувствуваат.

 

Близнаци

На Близнаците лесно им се чита од изразот на лицето кога се заљубени, но се многу симпатични и искрени и можат да направат се за својот партнер.

 

Рак

Раковите се многу чувствителни, сакаат длабоко и интензивно. Тие се лојални партнери и секогаш ќе бидат покрај вас.

 

Лав

Лавот е секогаш страствен и харизматичен, а особено кога ќе се заљубат. Ако Лавовите покажат емоција за вас, вие сте најсреќната личност на светот.

 

Девица

Секогаш се преправаат дека се ладни и бесчувствителни. Тие нема веднаш да ги покажат своите чувства, но кога сакаат знаат да сакаат многу интензивно.

 

Вага

Вагите се по природа неодлучни и често делуваат рамнодушно. Сепак, кога се заљубени се многу мили и се совршени кога во прашање се долгите врски.

 

Шкорпија

Шкорпијата се заљубува лесно, но многу длабоко. Таа ќе посака да знае се за вас и кај неа се е црно и бело. Верни, посветени, но љубоморни.

 

Стрелец

Доста пријатни и забавни, а позитивната енергија и пријатното расположение им се многу неопходни. Тие ќе се потрудат со нив секогаш да ви биде забавно и да имате само убави моменти за паметење.

 

Јарец

Јарците не признаваат површни врски. Тие сакаат сигурност, длабок однос кој постепено ќе го градите.

 

Водолија

Можат многу брзо да се заљубат и многу лесно се препуштаат на врска. Доста романтични и посветени, вложуваат голем труд во својата врска со својот партнер, но често неверни…

 

Риби

Многу се чувствителни и нежни во љубовта, но во секој случај се одлични партнери. Посакуваат секогаш со вас да делат се, да знаат се, да бидете постојано заедно и да делите прекрасни моменти заедно.

 

 

 


Споделете со пријателите!