koj-moden-stil-go-sledi-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 14 та недела: Дали сте знаеле дека астрологијата е доста поврзана со модните парчиња што секој сака да ги носи? Знаејќи го ова, секогаш кога ќе погледнете некого на улица, ќе знаете на кој хороскопски знак припаѓа. Прочитајте за одликите на вашиот хороскопски знак и откријте дали припаѓа на типичен знак кога е облеката во прашање.

Овен

Овните се спортски типови, па често кај нив ќе сретнете таков аутфит.

 

Бик

Биковите преферираат елегантна гардероба, а девојките во овој знак не можат да излезат без убаво подготвена фризура.

 

Близнаци

Кога на улица ќе забележите насмеана фигура која цврсто чекори, бидете сигурни дека тука Близнакот замешал свои прсти.

 

Рак

Раковите обожаваат лосиони за тело и парфеми, па кога ќе поминете покрај нив, неизбежно е да го осетите нивниот опиум.

 

Лав

Лавот важи како знак со стил, и не е чудно што најголемиот број од трендсетерките во светот се родени во овој знак.

 

Девица

Девиците се особено педантни, па никогаш нема да се случи да ги видите да носат некоја неиспеглана тоалета.

 

Вага

Не можете ни да замислите колку само време поминува Вагата пред огледало, пробувајќи да се одлучи за својата совршена комбинација.

 

Шкорпија

Луѓето родени во знакот на Шкорпија зрачат со сексапил без разлика што и да облечат.

 

Стрелец

Стрелецот сака џинс варијанта и во нивниот ормар има најмногу фармерки.

 

Јарец

Јарците сакаат бизнис изглед, знаат така да се облечат дури и кога одат на спортски натпревар.

 

Водолија

Водолиите обожаваат памучна облека и светли бои, без тоа не можат да направат ниту една комбинација.

 

Риби

Рибите сакаат елегантна темна облека. Тие се најсофистицираниот знак на Зодијакот, нивниот шарм е нивниот единствени стил, накитен со гламур.

 

 

 


Споделете со пријателите!