horoskopsite-znaci-na-rabota_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 23-та недела: Лавот сака да наредува, Бикот се плаши од сиромаштија па напорно работи а Близнакот е изненадувачки посветен работник.

Овен

Амбициозни и брзи, Овните се сметаат за добри работници. Нивниот ентузијазам може да ве нервира понекогаш, но сигурно ќе ве мотивира. Тие ќе ви ветат сè и сешто и ќе се трудат да го исполнат тоа. 

 

 

 

Бик

Тие се едни од најработливите, но први се на уште една листа, а тоа е мрзеливост. Ги мрзи да прават скоро сè, но финансиската сигурност и желбата за луксуз ги мотивира да работат без пауза. Често одат со глава во ѕид, само за да докажат дека се подобри од останатите. 

 

Близнаци

Иако ги сметаат за несериозни, тие всушност се многу посветени и работливи. Главниот проблем е да можете да им го привлечете вниманието. Парите им се важни, но поважно им е работата да биде престижна. 

 

Рак

Иако се сметаат како работливи, Раковите всушност се многу мрзливи. Додека работат често менуваат мислење, но се истрајни и секогаш ја завршуваат работата.

 

Лав

Не сакаат многу да работат, но мораат бидејќи се амбициозни и сакаат да имаат контрола и моќ. Арогантни се, но ценат труд и тимска работа.

 

Девица

Познати се како перфекционисти, но не се истрајни во работата како Биковите и Јарците. Им треба дополнителен поттик за да ја завршат задачата. Лесно се нервираат бидејќи другите ја немаат нивната работна етика. 

 

 

Вага

Тие сметаат дека животот е за уживање, а не за работа, но кога ќе посакаат нешто да направат, ништо и никој не може да ги спречи во намерата.

 

 

 

Шкорпија

Повеќе сакаат да прават големи планови како да се збогатат, отколку напорно да работат за да го постигнат тоа. Постојано зборуваат за некои големи зделки и никој точно не знае со што се занимаваат. 

 

Стрелец

Вредни и работливи, често се преработуваат бидејќи земаат повеќе отколку што можат да сработат. На крај, никој не знае како успеваат да ги завршат сите обврски.

 

 

Јарец

Не сакаат да работат работа во која нема можност да се напредува. Истрајноста и напорната работа е нивната скриена моќ. Тие бавно, но сигурно го добиваат токму она што го сакаат и продолжуваат да се искачуваат кога сите се откажуваат. 

 

Водолија

Многу сакаат да успеат во животот и да бидат запаметени, односно да остават трага во светот. Напорно работат, секогаш она што го сакаат и постигнуваат врвни резултати во своето поле. 

 

Риби

Иако ги обвинуваат дека се фантазери и нереални, тие се многу работливи и успешни. Се сметаат за најинтелигентните во Зодијакот. Нивниот талент може далеку да ги одведе.

 

 

 


Споделете со пријателите!