koj-e-toj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 39 та недела: Соочување со реалноста е нивна најголема животна лекција. Она од што најмногу бегаат, животот постојано им го подметнува. Полевајќи ја својата тага, тие се повлекуваат од светот!

Овен

Овенот е познат хороскопски знак кој не се помирува лесно со ударите на судбината, напротив, неуморно настојува да докаже дека е посилен од неа!

 

Бик

Биковите по природа се наклонети кон меланхолично и тажно расположение и не се баш некакви херои кога се во прашање ударите на животот.

 

Близнаци

Лежерноста на Близнаците со која летаат низ животот, доведуваат до погрешен заклучок дека Близнаците не се грижат за ударите што им ги задава судбината.

 

Рак

Раковите по својата осетливост се навистина специјална хороскопска категорија. Нив ќе ги расплаче дури и еден поглед на туѓа несреќа!

 

Лав

Лавот упорно и упорно ќе се труди да си докаже прво себеси а потоа и на другите дека може достоинствено и храбро да се соочи со свите животни тешкотии.

 

Девица

Колку и да делуваат дека се чувствителни, Девиците и во најкритичните ситуации не ги напушта нивниот главен адут: здравиот разум!

 

Вага

На она што го нарекуваме удар на судбината ќе одговорат со повеќе прибраност од било кој друг хороскопски знак!

 

Шкорпија

Шкорпиите се неприкосновени личности, едноставно тие не знаат да губат.

 

Стрелец

Стрелецот со уверливи аргументи и примери од сопствено искуство ќе ви објасни дека има среќа во несреќа.

 

Јарец

Јарците се наклонети кон препуштање на долготрајни периоди на депресија кои особено негативно делуваат на околината.

 

Водолија

Осетливата природа на Водолијата многу е лесно да се потресе: тие не поднесуваат страдање нити на своја ниту на туѓа кожа!

 

Риби

Карактеристичните Риби голем дел од својот живот го поминуваат во длабока депресија заради разни свои животни неволји.

 

 

 


Споделете со пријателите!