koi-se-omilenite-destinacii-na-sekoj-horoskopski-znak_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 37та недела: Уживате со луѓе кои најмногу ги сакате на светот, било да сте на извонредно место или во планина – нема ништо побогато од тоа. Сепак, ако не знаете како да ја одберете вашата следна дестинација, можеби таа се крие во вашиот хороскоп!

Овен

Овенот е авантурист и е во постојана потрага по предизвик и акција. Сепак, понекогаш мора да ги земете во предвид и желбите на вашиот партнер.

 

Бик

Биковите имаат вкус и сакаат сè што е луксузно, па брегот на јужна Италија е идеално место за нив.

 

Близнаци

Близнаците сакаат да патуваат по егзотични места. Го обожаваат богатиот ноќен живот, многу забава и авантури, како и убави пејзажи.

 

Рак

Раковите се тип на луѓе кои сакаат да останат на едно место или дома, што значи дека патувањето за нив може да значи мал напад на анксиозност.

 

Лав

Со одличен карактер и стремеж кон драматичноста. Лавовите сакаат да патуваат на луксузни локации кои се поврзани со познати личности и голема популарност.

 

Девица

Девиците попрво би отишле на место богато со историски знаменитости отколку на егзотично патување.

 

Вага

За Вагите идеални места се оние места на кои можат да ја покажат својата романтична душа. Особено драги се местата со винарии кадешто секојдневно ќе можат да пијат квалитетно вино.

 

Шкорпија

Заборавете ги местата преоптоварени со луѓе и популарни хотели. Со сигурност Шкорпиите сакаат да се држат до природата и да побегнат од другите луѓе.

 

Стрелец

Стрелците се секогаш љубопитни и патуваат на повеќе места. Тие веќе размислуваат за новите места што сакаат да ги посетат за време на нивното следно патување.

 

Јарец

Потребна е авантура која ќе го исполни нивното срце и ќе ги остави без здив. Затоа патувањето во Патагонија за Јарецот е вистинска работа!

 

Водолија

Либерални и ексцентрични, Водолиите најмногу ги сакаат патувањата на кои многумина не би се одлучиле да одат.

 

Риби

Рибата е духовно исполнета на места со разновидна култура, природна релаксација и топла, тропска клима во текот на целата година.

 

 

 


Споделете со пријателите!