koi-horoskopski-kombinacii-se-najidealni_image
Споделете со пријателите!

Хороскоп за 17-та недела: Ништо не е толку убаво како кога ќе ја почувствувате „хемијата“ и пеперутките во стомакот кога запознавате некоја личност. Тоа е тоа „кликнување“ кога едноставно ќе се привлече кон друга личност. Меѓу кои знаци обично се појавува инстант „хемија“?

Овен и Стрелец

Нивната средба секогаш кулминира со „искри“ меѓу нив. И Овнот и Стрелецот се многу страсни, со мала разлика што Овенот е поенергичен, а Стрелецот сака авантура. Кога ќе стапат во врска нема да ги видите многу долго, бидејќи тие ќе бидат зафатени едни со други. 

 

 

 

Бик и Девица

Девицата е позната по критики, па многумина ја сметаат за цинична. Но, кога го ставаме Бикот во иста просторија, тоа брзо се менува. Тие се створени еден за друг. Девица ја сака отвореноста и стабилноста на Бикот, а Бикот ја сака резервираната природа на Девицата. Тие секогаш имаат многу добра врска.

 

Близнаци и Лав

Близнакот е многу љубопитен лик кој сака да шири познанства. Лавот, од друга страна, ја сака можноста да зборува за самиот себе. Ако Лавот не беше толку шармантен, ќе беше досаден. Сепак, во Близнаците ја пронаоѓа својата публика за живот, ова е она што ги поврзува двата лика. Разговорот е одличен, а Лавот останува во центарот на вниманието. 

 

Рак и Риби

Двата водни знака се романтични и не можат да се одвојат. Кога ќе се најдат, нивната љубов процветува. Двата лика бараат вистинска љубов и се многу посветени. Тие не се плашат да се отворат и да се поврзат со партнерот. Ракот не се отвора брзо, но Рибите имаат трпеливост. 

 

Вага и Водолија

Кога воздушните знаци Вага и Водолија се на исто место во исто време, тие се чувствуваат како да другата страна навистина може да ги разбере. За нив не е лесно, затоа што многумина избираат со кого сакаат да бидат. Тие мислат дека тоа е судбина, не само хемија која ги спојува.

 

 

 

Шкорпија и Јарец

Шкорпииите сакаат да бидат постојано страствени и бунтовни. За Јарецот, понекогаш сето тоа е табу и тој не сака да зборува за поексплицитни теми. На некој начин, двата лика се спротивни во нивните постапки во врската, но тие се слични по тоа што се тврдоглави и кога нешто сакаат, не се откажуваат. 

 


Споделете со пријателите!